Tuşba'da sıcak yemek uygulaması

Tuşba Belediyesi, evinde yemek yapma imkanı olmayan hasta, yaşlı ve kimsesizler için sıcak yemek uygulaması başlattı.

Tuşba'da sıcak yemek uygulaması

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman'ın talimatları ile, ‘Gönül Belediyeciliği’ sloganıyla hasta, yaşlı ve kimsesizler için sıcak yemek uygulaması başlatıldı.
Ramazan ayı boyunca günlük olarak hazırlanan 3 çeşit yemeğin el değmeden paketlenerek gıda mühendislerinin denetiminden geçirildikten sonra belediye ekipleri tarafından 300 kişiye götürülerek evlerinde teslim edildi belirtildi. Tuşba Belediye Başkanı Akman, Ramazan ayı boyunca hasta, yaşlı ve kimsesiz vatandaşların iftar sofralarında sıcak yemeğinin eksik olmayacağını söyledi.  
Dağıtılan yemekler için her aşamada temizlik ve hijyen kurallarının en üst düzeyde tutulduğunu dile getiren Başkan Akman, “Bu uygulamamızı, imkanları olsa dahi hasta veya yaşlı olduğu için evinde yemek pişiremeyecek durumda olan vatandaşlarımızın da iftar sofrasında sıcak yemek bulması amacıyla başlattık. Ekiplerimiz tarafından her gün temizlik ve hijyen kurallarının en üst seviyede tutulduğu ortamda hazırlanan 300 adet yemek götürülerek vatandaşlarımızın iftar sofralarına bırakılıyor” dedi. / Prestij Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 13:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4