Sokak hayvanları için kulübeler yapıldı

Gürpınar Belediyesi, sokak hayvanlarının olumsuz hava koşullarında barınabilmesi için kulübeler yaptı.

Sokak hayvanları için kulübeler yapıldı

Kış aylarının başlaması ile birlikte düzenli olarak sokak hayvanları için çalışmalar yaptığını açıklayan Gürpınar Belediyesi, soğuk havaların etkili olduğu bugünlerde sokak hayvanlarının barınma ihtiyaçları doğrultusunda kulubüler yaptığını bildirdi.
Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencilerinin, Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’tan talebi üzerine hazırlanan kulübeler, üniversite içerisinde belirlenen alanlara bırakıldı.
Sokak hayvanları için sürekli olarak çalışma yürüttüklerini kaydeden Başkan Tanış ; “Dört mevsimin zorlu koşullarının yaşandığı şehrimizde sokak hayvanlarımızın kışın soğuğundan, yazın sıcağından korunup, barınabileceği kulübeleri hazırlayarak belirlenen noktalara bırakıyoruz. Geçtiğimiz günlerde üniversite öğrencilerimizin talebi üzerine hazırladığımız kulübelerimizi de öğrencilerimiz tarafından belirlenen noktalara bıraktık. Gürpınar Belediyesi olarak zorlu kış şartlarında sokak canlarımızın etkilenmemesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bununla beraber yiyecek bulmakta zorlanan kedi, köpek ve kuşlar için de belirlenen beslenme noktalarına periyodik olarak mama ve su bırakıyoruz.” dedi. / Prestij Haber Merkezi
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER