Sokak hayvanları için doğaya mama bırakılıyor

Van'da kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına Büyükşehir Belediyesi sahip çıkarak, uygun noktalara mama bırakıyor.. Belediye ekipleri kentin belli noktalarına, sokak hayvanlarının beslenmeleri için mama bırakıyor.

Sokak hayvanları için  doğaya mama bırakılıyor

Van Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanları için yıl boyunca aralıksız devam ettirdiği mama desteğini havaların soğuduğu bu dönemde de artırarak sürdürüyor. Kentte etkili olan kar yağışı sonrası yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının yardımına Büyükşehir Belediyesi ekipleri yetişti. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi besleme araçları kent genelinde dolaşarak sokak hayvanlarının olduğu her yere mama bırakıyor. Ekipler tarafından, Edremit İlçesinde bulunan Edremit TOKİ civarındaki yüzlerce sokak hayvanı için alana her gün düzenli olarak mama bıraktığı açıklandı.
Sokak hayvanlarına mama bırakan ekiplere eşlik eden Hayvansever Selcen Musaoğlu, “Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarının beslenmeleri için çok yardım ediyor. Kendilerini aradığımızda hemen gelip yardımcı oluyorlar. Nasıl bizim yaşam hakkımıza saygı duyulması gerekiyorsa onların da yaşam hakkına saygı duyulması gerekiyor. Allah bu canları boşuna yaratmadı. Sokak hayvanlarının koşulları çok zor, yemek artıklarımızı onlar için temiz bir yere bırakırsak bir hayvanın yaşamasına vesile oluruz” dedi.  
Ayrıca ekiplerin sokak hayvanları için belirli noktalara yıl içerisinde 150’ye yakın kulübe bıraktığı, 2021 yılı boyunca 80 ton mamanın sokak hayvanları için belirlenen noktalara bırakıldığı kaydedildi / Prestij Haber Merkezi
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER