'Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Yürüyüşü' düzenlendi

Van İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından, 'Kalp Sağlığı Haftası' kapsamında, 'Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Yürüyüşü' düzenlendi.

'Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Yürüyüşü' düzenlendi

Kalp sağlığını korumak, fiziksel aktivitenin yararları konusunda toplum bilincini oluşturmak, sağlıklı davranışlara ve sağlıklı yaşam tarzına teşvik etmek amacıyla Edremit sahil bandında 'Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Yürüyüşü' düzenlendi. "Kalp Sağlığı Haftası ve Dünya Sağlık İçin Hareket Et" günü kapsamında düzenlenen yürüyüş etkinliğine Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Büşra Tapan Soğanda, Edremit Belediye Kardiyoloji Uzmanları Derneği Van Temsilcisi Dr. Mustafa Tuncer, Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ekinci, İl Sağlık Müdürlüğü personeli ve vatandaşlar katıldı.
Edremit Belediyesi'nin desteği ile "Kalp Sağlığı Haftası Yürüyüşü" kapsamında afişler de asıldı. Vatandaşlara broşür dağıtılarak bilinçlendirmek ve artan kalp ve damar hastalıklarına karşı toplumun dikkatini çekmek amaçlandı. 
Ülkemizde ve Dünya genelinde artan kalp hastalıklarının temel sebeplerinden biri olan fiziksel aktivite yetersizliğinin üzerinde durulurken, bunun yanında sağlıksız beslenmenin, alkol ve sigara gibi bağımlılık yapıcı maddelerin kullanımının da bu hastalıkların oluşmasında etkili olduğu konusunda vatandaşlar bilgilendirildi. / Prestij Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2021, 15:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER