Mollakasım ve Çarpanak'ta doğa yürüyüşü

Van Büyükşehir Belediyesi, kültür ve doğa etkinlikleri kapsamında Mollakasım, Çarpanak Koylarına yürüyüş ve fotoğraf etkinliği düzenledi.

Mollakasım ve Çarpanak'ta doğa yürüyüşü

Büyükşehir Belediyesinin vatandaşlara yönelik başlattığı kültürel etkinlikler yoğun katılım ile devam ediyor. Bu kapsamda Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, gündelik hayatın koşuşturmasından yorulup, strese ve kent yaşamına ara vermek isteyenler için düzenlediği 14’ncü kültür ve doğa yürüyüşü etkinliği Mollakasım, Çarpanak Koylarında yapıldı.

Ulaşım Daire Başkanlığına ait araçlarla ücretsiz olarak yürüyüşün yapılacağı alana götürülen 700'ü aşkın doğasever, buradaki ikramların ardından hazırlıklarını tamamlayarak, yaklaşık 10 kilometrelik yürüyüş parkuruna başladı. Eşsiz manzarası, tarihi ve  doğal güzelliği ile bilinen Mollakasım, Çarpanak güzergâhındaki yürüyüş etkinliği yaklaşık 5 saat sürdü. Yürüyüş etkinliği tamamlanması ardından katılımcılara Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca sıcak çorba ve semaver çayı da ikram edildi.
Renkli görüntülere sahne olan doğa yürüyüşünde katılımcılar bol bol fotoğraf çekip müzik eşliğinde eğlendi.
Etkinliğe katılım sağlayan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Nuri Bekiroğlu, "Kültür ve doğa etkinliklerimizin 14’ncüsünü yapmış bulunmaktayız. Bugün de fotoğraf tutkunları ve doğaseverler ile birlikte Mollakasım ve Çarpanak koylarına geldik. Yapmış olduğumuz yürüyüşlere vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Katılımın yoğunluğu da bizleri mutlu ediyor. Bu tür etkinlikler hem kentimizin tanıtımı için oldukça önemli hem de bu doğa harikası yerleri görmeyen gençlerimize de bir imkân sağlanmış oluyor” dedi. / Prestij Haber Merkezi
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER