Meral Bilmez, otizmli çocuklar ve aileleriyle bir araya geldi

Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez'in eşi Meral Bilmez, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında kentteki down sendromlu ve otizmli çocuklar ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Meral Bilmez, otizmli  çocuklar ve aileleriyle bir araya geldi

Kahvaltı programına Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez'in eşi Meral Bilmez, Van Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Selma Biçek, Elite World Hotel Genel Müdürü Oktay Aksoy, down sendromlu ve otizmli çocuklar ile aileleri katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Meral Bilmez, Elite World Hotele ev sahipliği ve misafirperverliklerinden ötürü teşekkür etti. Down Sendromunun bir hastalık değil, +1 fazlalık, genetik bir farklılık olduğunu belirten Bilmez, dünyada her 700 kişiden birinin down sendromlu doğduğunu, aynı şekilde otizmin bir engel ya da eksiklik olmadığını söyledi. 
Hotel Müdürü Oktay Aksoy ise sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde her türlü çalışmanın içerisinde yer aldıklarını ifade ederek, bu tür etkinliklere her zaman destek olduklarını söyledi ve katılımcılara teşekkür etti. / Prestij Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2021, 15:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4