Büyükşehir'den, engelli bireylere destek

Van Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara medikal malzeme yardımı yaparken, görme engelli vatandaşlar için ise Braille alfabesi kitapçığı hazırladı. 

Büyükşehir'den, engelli bireylere destek

Her şartta engelli vatandaşların yanında olduğunu bildiren Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda desteklerini sürdürdüğünü açıkladı. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekiplerince daha önce tespitleri yapılan 2 aileye medikal malzeme yardımı yapılırken, görme engelli vatandaşlar için ise Braille alfabesiyle hazırlanan Van İli Kültür ve Turizm Tanıtım kitapçığı verildi.
Akciğer rahatsızlığı olan 3 yaşındaki Meryem Nur Aslan’a pediatrik oksimetre cihazı hediye edilirken, 21 yaşındaki yürüme ve zihinsel engelli Kezban Alkan’a ise yüksek yoğunluklu yürüyüş moldu ayak bileği ortezi (AFO) hediye edildi. 
Görme engelli vatandaşlar için de örnek bir çalışmaya imza attığını bildiren Büyükşehir Belediyesi, Braille alfabesiyle hazırladığı Van İli Kültür ve Turizm Tanıtım kitapçığını kentte bulunan 6 Nokta Körler Derneği Başkan ve üyelerine hediye ettiğini duyurdu. 300 adet basımı yapılan kitapçıktan ayrıca 81 il valiliği, belediyeler ve kamu kurumlarına da gönderildiği aktarıldı. / Prestij Haber Merkezi
 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2022, 17:24

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER