Vanspor’da istifa tartışmaları sürüyor

Vanspor FK Başkanı Seyithan İzsiz’in istifa etmesiyle başlayan karşılıklı tartışmalar sürüyor. Basın toplantısı düzenleyen ve bir süre önce istifa eden Vanspor Futbol Şube Sorumlusu Oktay Okay, İzsiz’in kendisi hakkında yanlış beyanlarda bulunduğunu söyledi.

Vanspor’da istifa tartışmaları sürüyor

2021-2022 sezonu başında yönetim oluşturulamadığı için uzun süre kongre yapamayan Vanspor FK, şimdi de yönetim içi krizle gündemde.

Kulübün Futbol Şube Sorumlusu Oktay Okay, bir süre önce kulüpten istifa ederken, geçtiğimiz günlerde Kulüp Başkanı Seyithan İzsiz, kulüpte yer alan bazı isimler hakkında suçlamalarda bulunarak istifa etti.

OKAY’DAN TEPKİ GELDİ

Daha önce kulüpten istifa eden Futbol Şube Sorumlusu Oktay Okay, Elitte World Otel’de düzenlediği basın toplantısında İzsiz’in kendisini hedef aldığını belirterek, suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

İzsiz’in istifa etme şeklini eleştiren Okay, “Ben de istifa ettim, ama kulüp zarar görmesin diye buna gerek duymadım, Seyithan İzsiz de sessiz bir şekilde istifa edebilirdi. Ama o bunu tercih etmedi.” dedi. 

TAKIMIN PERFORMANSI

Takımın performansının Kahramanmaraş maçından itibaren düştüğünü belirten Okay, bunu da futbolculara olan yanlış yaklaşıma ve yanlış hitabette bağladı.

Büyük bir koordinasyon problemi yaşadıklarını ifade eden Okay, kulüpte daha çok futbol ile ilişkisi olan koordinatörlere ihtiyaç olduğunu, bu problemin bir an önce çözülmesi gerektiğini ifade etti.

Okay, İzsiz’in yönetimden ayrılmasıyla birlikte tekrar kulübe dönebileceğini de kaydetti.

YENİTÜRK DE AÇIKLAMA YAPACAK

Bu arada kulüp yöneticilerinden eski kulüp başkanı Servet Yenitürk de bugün açıklama yapacağını açıkladı.

Haber: Adil HARMANCI

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER