Van Spor FK Yönetim Kurulu'ndan açıklama; 'İstifa söylentileri asılsızdır'

Salihtaroğlu Van Spor FK Yönetiminde, şuana kadar kulübe maddi destek verenler ile vermeyenlerin isimlerinin açıklanmasının ardından "sıkıntıların yaşandığı ve yönetimde bazı isimlerin istifa kararı aldığı" şeklindeki yorumların gerçeği yansıtmadığını bildiren Van Spor FK Yönetim Kurulu, yaptığı yazılı açıklamada; "Vanspor için el birliği yapmış VEFA grubunu bu tarz ayrılıklara sürükleme çabasına asla müsaade etmeyeceğiz. VEFA grubunda istifa veyahut böyle bir söylenti söz konusu değildir. İlk gün ki heyecanımızla yolumuzda kararlılıkla devam ettiğimizi belirtiyoruz" vurgusu yapıldı.

Van Spor FK Yönetim Kurulu'ndan açıklama; 'İstifa söylentileri asılsızdır'

"Van Spor Yönetiminde istifa edenlerin olduğu".şeklinde yapılan yorumların ardından Van Spor FK Yönetim Kurulu tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, söylentiler yalanlandı.
Van Spor FK Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi; "03.10.2021 tarihinde yapmış olduğumuz basın toplantısı sonrası kamuoyuna yanlış aksettirilen ve bazı yöneticilerimizi zan altında bırakacak şekilde yorumlanan haber ve de yönetim kurulunun istifa edeceğine dair iddialar karşılığında kulübümüz tarafından açıklama yapma gerekliliği ortaya çıkmıştır. Basın ile toplantımızda kulübümüze bugüne kadar katkıda bulunan ve de “henüz katkı yapmamış” olan isimler şeffaflık bildirgemiz çerçevesinde açıklanmıştır. Bu açıklama bazı kesimler tarafından henüz kulübe katkı sunmayan isimleri rencide edecek şeklide yorumlanması kulübümüz tarafından asla kabul edilemez bir yorumdur. Yönetim kurulumuzda bulunan tüm kişilerin kulübe maddi veyahut kulüp ihtiyaçları çerçevesinde sektörel katkıları olacağı taahhüt altına alınmıştır. Bu katkılar belli bir süreç içerisinde ve peyderpey ilerleyecektir. Basın açıklamasından sonra sadece belli isimlerin katkıda bulunduğu, diğer isimlerin katkıda bulunmayacağı yorumu asla kabul edilemez bir yorumdur. Her bir yöneticimiz zamanından ve imkânlarından feragat ederek her daim kulübe hizmet etmektedir. Kulübümüz için her yönetici aynı vasıf ve potansiyeldedir. Bu yaklaşım ve haberler yeni yönetimimizin heyecanını ve şevkini kırmaktan başka bir durum hedeflememektedir. Vanspor için el birliği yapmış VEFA grubunu bu tarz ayrılıklara sürükleme çabasına asla müsaade etmeyeceğimizi kamuoyuna bildirmek isteriz. Yine basın toplantısı ardından çeşitli dedikodular yaratılarak basına yanlış bilgiler ile yönlendirmelerle yöneticilerimizin istifa edeceğine dair iddialar kesinlikle doğru değildir. VEFA grubu uzun soluklu ve Vanspor’a hizmet edecek bir yapıya hakimdir. Tek odak noktası başarıdır. İyi gidişatın bu tarz iftira kampanyalarıyla yıpratılması camiamıza ve şehrimize zarar vermektedir. Henüz daha çok yeni olmasına rağmen başarılı bir süreç yöneten ekibimiz bir arada olacaktır ve bu ucuz iftiralara asla müsamaha göstermeyecektir. Tekrar söylemek istiyoruz ki VEFA grubunda istifa veyahut böyle bir söylenti söz konusu değildir. İlk gün ki heyecanımızla yolumuzda kararlılıkla devam ettiğimizi belirtir saygılarımızı sunarız." / Prestij Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2021, 13:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER