SP Van İl Başkanı Özay İlhan: 'Van Spor, ortak değerimizdir'

Saadet Partisi (SP) Van İl Başkanı Özay İlhan, haftalık basın toplantıları kapsamında bu hafta Van Spor'u gündeme taşıdı. Van Spor'un kentin ortak değeri olduğuna işaret eden İlhan, takımın yönetim kriziyle gündeme gelmesinin kulübe zarar vermekten başka bir şey olmadığına vurgu yaptı. İlhan, yaptığı açıklamada; "Van Spor ilk haftalarda galibiyetleriyle gündemdeyken, ne yazık ki bugünlerde yönetim kriziyle gündemdedir. Oysaki Van Spor sadece ve sadece başarılarıyla, şehre kattığı heyecanıyla gündemde olması gerekir." dedi.

SP Van İl Başkanı Özay İlhan: 'Van Spor, ortak değerimizdir'

Van Spor'un kentin ortak değeri olduğuna değinen SP Van İl Başkanı İlhan; "Van Spor 90’lı yıllarda ligde şampiyonları belirleyecek kadar etkili ve başarılıyken, son yıllarda özellikle sık sık yapılan kongreler ve sürekli başkanın 'istifa ettim, ediyorum' şeklinde ki tehditleriyle ilimiz gündemini meşgul etmiştir. Geçtiğimiz hafta Van Spor kulüp başkanının istifası ve sonrasında yöneticilerin birbirleriyle ilgili ortaya attığı iddialar kulübe zarar vermekten başka bir şey değildir. Bu tarz iddialar başta yöneticilerin itibarını zedelemekle beraber Van Sporumuzu da olumsuz olarak etkilemektedir. Van Spor, şehrimizde ki herkesi buluşturacak en önemli ortak değerlerimizin başında gelmektedir." dedi.

"VANSPOR'UN ETRAFINDA KENETLENELİM"
Van Spor'un "küçük hesaplar ve reklam aracı olarak kullanılabilecek bir kulüp olmadığını" söyleyen İlhan; "Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak Van Sporun mevcut yönetiminin son yıllarda yaşananları göz önünde tutarak ivedi olarak bir çağrı yapmak suretiyle yeni üyeler ve kongre delegeleri belirlemeli ve akabinde kongre sürecini başlatmalıdır. İlimizde ki tüm sporseverleri Van Sporun etrafında kenetlenmeye davet ediyoruz." 
Haber: M.Selim KURT
 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2021, 14:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER