İnanç: Elimden geleni yaptım, vicdanen rahatım

Sakarya iline ataması yapılan Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, yerel ve yaygın basın mensupları ile bir araya gelerek, görev süresi boyunca yapılan faaliyetler hakkında detaylı açıklamalarda bulundu. İnanç, 8 yıllık görev süresince Van için en iyi hizmeti üretmek adına elinden geleni yaptığına vurgu yaparak, "Bu konuda vicdanen rahatım" dedi.

İnanç: Elimden geleni yaptım, vicdanen rahatım

2014 yılından bu yana Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevini yürüten ve Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine atanan Nevzat İnanç, 2015-2021 yılları arasında Van’da yapılan yatırım ve faaliyetler hakkında bilgi vermek ve vedalaşmak amacıyla yerel ve yaygın basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, yerel ve yaygın basın mensupları katıldı. Toplantıda konuşan Nevzat İnanç, görev süresi boyunca tek gayesinin spor alanında Van için kazanımlar elde etmek olduğunu söyledi. İnanç: “ 8 yıllık hizmet sürecimizde bu görevin hakkını vermek adına, bu memlekete sunmam gereken hizmetin bana yüklediği sorumluluk adına gücüm nisbetinde ve kurumsal imkânlar ölçüsünde elimden geleni maksimum gayretle yapmaya çalıştım, bu konuda vicdanen rahatım” dedi. 

“EN İYİ HİZMETİ VERECEK KİŞİ, BAŞIMIZIN TACI OLMALIDIR”

“Ben Vanlı yabancı ayırımına çok sıcak bakan birisi değilim. Memleketimize gerçekten hak ettiği hizmeti veren, kendi alanım için konuşacak olursam, gençliğine, sporuna ve yurt hizmetlerine en iyi hizmeti verecek adam bizim başımızın tacı olmalıdır, ben böyle bir bakış açısına sahibim ama şunu arzu ederim; yani memleketimizde o en iyi hizmeti verecek olan bir memleket evladı var ise tabiki gönül ister ki önce memleket evladı burada o hizmeti versin, çünkü bölgeyi ve bölge insanını daha iyi bilir” ifadelerini kullanan İnanç, görev süresi boyunca basın camiasından çok büyük bir destek aldığını da dile getirdi.
İnanç: “ Bütün faaliyetlerimizi, bütün haberlerimizi, bütün aktivitelerimizi kamuoyuyla olduğu gibi paylaştınız. Bizim açımızdan bu gerçekten çok büyük bir değer. Bunun için hepinize minnettarım, kurumum adına, Van gençliği adına teşekkür ediyorum” dedi.

“FOTOĞRAFIN TAMAMINI GÖRMEMİZ LAZIM”

 Spor denilince akla sadece futbolun geldiğini anımsatan İnanç: “Hayat futbolla şekilleniyor doğru ama fotoğrafın tamamını görmemiz lazım. Pandemi süreci öncesi 2018-2019 yıllarına döndüğümüz zaman sadece gençlik merkezlerimizde yıllık 1500-1600 arasında organizasyon ve faaliyet var, spor faaliyetlerinde yıllık ortalama 700 organizasyon yapıyoruz. 2’nci ligde kafaya oynayacak bir takımın maliyeti minumum 25 milyondur belki fakat ferdi branşta bir çocuğun yıllık maliyeti 30 bin lira değil. Ama gidip olimpiyat derecesini alıp gelebiliyor ve şehrimizi, ülkemizi dünya kamuoyuna taşıyabiliyor. Biz bunları görmezden gelebiliyoruz, çok üzüldüğüm şeydir bu. Spor sadece futboldan ibaret değil. Gençlik Spor İl Müdürlüğünü sadece bir futbol ya da bir stadyum noktası ile görüyoruz, bu çok büyük bir haksızlıktır” diye konuştu.
İnanç yaptığı kısa konuşmanın ardından, 2015 - 2021 yıllarını kapsayan çalışmaları tek tek başlıklar altında anlattı.
İnanç, 2015-2021 yılları arasında yapımı tamamlanan tesisler, yapımı devam eden tesisiler, bakım, onarımı devam eden tesisler, yatırım teklifinde bulunulan tesisler, spor hizmetleri faaliyetleri, faaliyet gösterilen spor branşları, sporcu sayıları, kentte yürütülen federasyon faaliyetleri, gençlik hizmetlerinde yürütülen etkinlikler ve yurt hizmetleri faaliyetlerine ilişkin ayrıntılı bir sunum yaptı.
Toplantı, soru - cevap bölümü ve çekilen fotoğrafın ardından sona erdii.

Haber: M. Selim KURT

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER