Hıdır Mahallesi Semt Sahasının açılışı yapıldı

Tuşba Belediyesi’nin, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın sağladığı destek ile Şemsibey, Kasımoğlu, Pirgarip, Hıdır, Güveçli ve Bardakçı mahallelerinde yaptırdığı sentetik çim sahalarından tamamlananlar hizmete açılmaya başlandı. Yapımı tamamlanan Hıdır Mahallesi Semt Sahası, Belediye Başkanı Salih Akman, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve mahalle sakinlerinin katılımlarıyla açıldı. 

Hıdır Mahallesi Semt  Sahasının açılışı yapıldı

Sahanın mahalle sakinlerine hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Akman, Tuşba İlçesi’nin genç nüfus bakımından ciddi bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Başkan Akman, “Daha önce toprak zeminde top oynayan gençlerimiz, yapılan bu saha ile hem daha temiz ve güvenli bir ortamda top oynayacak hem de bir nebze de olsa günümüzün hastalığı olan telefon ve televizyon gibi teknolojik araçlardan uzaklaşmış olacaklar. Sahanın mahalle sakinlerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. 
Tuşba Belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve birim müdürlerinden oluşan belediye takımı ile Hıdır Mahallesi gençleri arasında yapılan gösteri maçının başlama vuruşunu yapan Başkan Akman, her iki takıma başarılar diledi. Maçı Hıdır Mahallesi’nin gençleri kazandı. / Prestij Haber Merkezi
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER