'Avrupa Hareketlilik Haftası' etkinliklerle başladı

Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanlığı tarafından her yıl 23-30 Eylül tarihleri arasında kutlanan ‘Avrupa Hareketlilik Haftası’ etkinlikleri kapsamında, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü de bir dizi etkinlik düzenledi.

'Avrupa Hareketlilik Haftası' etkinliklerle başladı

81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen ‘Avrupa Spor Haftası’ etkinlikleri kapsamında, Van’da da Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinasyonunda Atatürk Şehir Stadında etkinlikler gerçekleştirildi. Toplumda spor bilincini oluşturmak için 23-30 Eylül tarihleri arasında kutlanan Avrupa Spor Haftası açılış törenine, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Vali Yardımcısı Adem Balkanlıoğlu, Van Yüzzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Hamdullah Şevli, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, sporcular ve sporcu yakınları katıldı. Programda konuşan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez: “Ben bu programda görev alan başta il müdürümüz ve tüm mesai arkadaşları olmak üzere tüm spocularımızı tebrik ediyorum ve tüm Vanlıları, Van Gölü Sahilinde yürümeye davet ediyorum” dedi.
Covid-19 pandemisinin halen devam etmesi nedeniyle sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarının titizlikle uygulandığı program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Program daha sonra protokolün halk oyunları ekibinin gösterimi ve alanda, karate, tekvando, masa tenisi ve okçuluk branşlarında yapılan faaliyetleri izlemesiyle devam etti.

 

 “VANLILARI, VAN GÖLÜ SAHİLİNDE YÜRÜMEYE DAVET EDİYORUM”

 Spor alanında yapılan faaliyetlerin izlenmesinden sonra hafta nedeniyle basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez: “Avrupa Hareketlilik Haftası adına bugün 81 ilde Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde bütün illerde düzenlenen etkinliklerle bir farkındalık yaratılmaya çalışılıyor” dedi.
Vali Bilmez: “İnsanlarımızın sağlıklı yaşayabilmesi için hergün belli miktarda hareket etmesi gerekiyor. Onun için ayın 23’ü bütün Avrupa Birliğinde bugün, araç kullanmama günü, herkesin yürüyüş yaptığı birgün. İlimizde de bütün branşlarda spor etkinliklerinde bulunan gençlerimiz statta etkinlik gerçekleştirdiler ve bütün insanlarımızı hareketli olamaya davet ettiler. Bu konudaki farkındalığı artırmak için bütün branşlarımız kendi çapında birer faaliyet icra ettiler. Ben bu programda görev alan başta il müdürümüz ve tüm mesai arkadaşları olmak üzere tüm spocularımızı tebrik ediyorum ve tüm Vanlıları Van Gölü Sahilinde yürümeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

“ETKİNLİKLERİMİZ BİR HAFTA BOYUNCA DEVAM EDECEK”
Daha sonra hafta nedeniyle açıklamada bulunan Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ise şunları söyledi: “Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Türkiye Herkes  İçin Spor Fedarasyonu tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan ve vatandaşlarımızı spor yapmaya teşfik etmek amacıyla düzenlen Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında ekinliklerimiz başladı. 23-30 Eylül tarihleri arasında devam edecek olan program çerçevesinde, etkinliğimizin ilk gününde masa tenisi, tekvando, okçuluk, dart, bilek güreşi, karate, badminton ve halk oyunları gösterileri yapıldı. İl müdürlüğümüz tarafından diğer etkinliklerimiz bir hafta boyunca devam edecek. Katılım sağlayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, herkesi spor yapmaya davet ediyoruz.”   Haber:  M. Selim KURT

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2021, 14:10

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4