SP, esnaflarla görüştü

Saadet Partisi İpekyolu İlçe Başkanı Vahit Uce, ilçeye bağlı mahallelerde yaptıkları ev ve esnaf ziyaretlerinde birçok vatandaşı dinlediklerini ve kendilerine iletilen talepleri tek tek not ettiklerini belirtti.

SP, esnaflarla görüştü

Ziyarete ilişkin açıklamalarda bulunan Saadet Partisi İpekyolu İlçe Başkanı Vahit Uce, "İlçemiz her ne kadar Van’ımızın kalbi konumunda olsa da, Van'ın ilçeleri içinde yoksulluğun ve geçim sıkıntısının da en çok hissedildiği yer İpekyolu'dur. Ziyaret ettiğimiz ailelerin önemli bir kısmı elektrik, su, doğalgaz faturalarını ödeyemediklerini ya da kömür alamadıkları için ısınma sorunu yaşadıklarını bizlere ifade ediyor. Birçok aile, yüksek gıda fiyatlarından dolayı sağlıklı beslenemiyor. Esnafımız da yine aynı şekilde yüksek gelen elektrik ve doğalgaz faturaları nedeniyle ayakta kalkmakta zorlanıyor." dedi.
Saadet Partisi İpekyolu İlçe Başkanı Vahit Uce, yaptığı açıklamada; "Gençlerimiz ya işsiz ya da cüzi paraya çalışmak zorunda kalmış. Erken yaşta hayata dair umutları tükenmiş durumdadır." diyerek; " Özellikle ülkemizde ekonomik dengelerin aşırı derecede bozulmaya başladığı son 6 aylık süreçte artık birçok genç için iş bulmak, evlenmek zorlaşmış, ev, otomobil almak hayal olmuştur. İpekyolu ilçesi birçok ilden büyük bir ilçe olmasına karşın bugün istihdam alanları bakımından birçok il ve ilçeden geridedir. Saadet Partisi İpekyolu İlçe Başkanlığı olarak buradan yetkili makamlara sesleniyoruz. İşsizliği ortadan kaldıracak tedbirler alınmalı, istihdam alanları oluşturulmalıdır. Geçim sıkıntısı çeken vatandaşlarımıza elektrik, su ve doğalgazın bir kısmı bedava verilmelidir. Evlenecek gençlere çeyiz desteği verilmeli. Sosyal yardımlar mutlaka arttırılmadır." ifadelerini kullandı. / Prestij Haber Merkezi
 

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2022, 16:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER