Kurukçu: Küskün değilim, partimle birlikteyim

Görevinden istifa ettiğini açıklayan CHP Van İl Başkanı Mehmet Kurukçu, küskün olmadığını, Van ya da başka bir ilde bundan sonra da partisinin hizmetinde olacağını söyledi.

Kurukçu: Küskün değilim, partimle birlikteyim

CHP Van İl Başkanlığına yapılan atama nedeniyle İpekyolu İlçesi Beşyol mevkiinde bulunan il binasında devir teslim töreni yapıldı.
Geçtiğimiz hafta sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla istifa ettiğini açıklayan İl Başkanı Mehmet Kurukçu, partinin evraklarını ve araç anahtarını il başkanlığına yeni atana Av. Seracettin Bedirhanoğlu’na teslim etti.
Konuşma yapan Kurukçu, “Genel Merkezimizin uygun gördüğü karar doğrultusunda il başkanlığı görevimden istifamı sundum. Bu istifam asla ve asla partiye kırgınlık değildir. Ben partiliyim. Partimiz bugün Seracettin abimizi uygun görmüştür. Kendisinin buraya ataması yapılmıştır. CHP'liyim, partimde siyasete devam edeceğim" dedi.
Başka bir partide siyaset yapmayacağını belirten Kurukçu, “Siz sormadan ben söyleyeyim, CHP dışında hiçbir partide siyaset yapmayacağım. Van’da ya da başka bir ilde partimin uygun gördüğü her tür göreve hazırım. Ben partimle birlikteyim” diye konuştu.
Genel Merkez tarafından il başkanlığına atanan Av. Seracettin Bedirhanoğlu ise, şunları söyledi:
“Genel Merkez yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Mehmet Bey ve ekibinin bu partide emeği çoktur. Biz beraber çalışmak üzere geldik. Biz bu partiye çare üretmeye geldik. Çaresizliği tartışmayacağız. Çareler demokrasinin içerisindedir. Biz partimizi Van'da büyütmek için geldik. Eski yönetime katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz." Haber: Adil HARMANCI

 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2021, 09:12

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER