İlhan: 2022 zamlarla geldi

Her hafta Van’da farklı bir konu ile ilgili basın toplantısı düzenleyen Saadet Partisi (SP) Van İl Başkanı Özay İlhan, bu haftaki basın toplantısının gündemine zamlar konusunu aldı.

İlhan: 2022 zamlarla geldi

İlhan, “Kâbus gibi geçen 2021 yılı geride kaldı fakat 2022 yılı da ilk günden hayatımıza zamlarla geldi” dedi.
Birçok kalemde yeni yıla zamlarla girildiğini dile getiren SP Van İl Başkanı Özay İlhan; “Elektriğe %52, konutlarda kullanılan doğalgaza %25, konut dışı kullanılan doğalgaza %50, motorine 1,29 TL, benzine 0,61 TL, LPG’ye 0,68 TL zam geldi. Yani kısaca 2021’de yoksullaşan halkımız 2022 yılının ilk gününde daha da yoksullaşmaya başladı. Enerjiye olan ihtiyaç kış aylarında daha da artmaktadır. Özellikle kış aylarının soğuk geçtiği ilimizde, vatandaşlarımıza elektrik ve doğalgaz faturaları çok yüksek gelmektedir. Birçok vatandaşımız faturalarını ödeyememektedir. Doğalgaz olmayan mahallelerimizde durum daha da kötüdür, birçok aile kömür alamamakta, tüp alamamakta, elektrik faturalarını ödeyememektedir. 2021 yılında zamlar hayatımızın bir parçası olmuş, geçim sıkıntısı insanlarımızın bir numaralı gündemi olmuştur. Halkımızın büyük bir bölümü daha da yoksullaşmıştır, temel ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelmiştir.” İfadelerini kullandı.
“Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak 2022 yılında yoksulluğun ortadan kaldırılması için geçim sıkıntısı yaşayan ailelerin sıkıntılarının çözümü noktasında yetkililere sesleniyoruz” diyen İlhan, maddeler halinde şu önerilerde bulundu; 
“1- Elektrik faturalarını ödeyemeyen ailelere verilen ücretsiz elektrik miktarı arttırılmalı.
2- Kömür desteği arttırılmalı ve mutlak suretle yanacak kaliteli kömür vatandaşlarımıza vakit geçirmeden dağıtılmalıdır.
3- Sosyal destekler arttırılmalıdır.” / Prestij Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER