DEVA Partisi Van heyeti basınla buluştu

DEVA Partisi Van İl Başkanı Erdinç Peker, DEVA Partisi Genel Başkan Baş Danışmanı Kerem Altun, GMYK üyesi İkram Dinçer, İl Teşkilatı ve İlçe Başkanları ile birlikte basın mensupları ile iftar programında bir araya geldi.

DEVA Partisi Van heyeti basınla buluştu

Maraş Caddesi üzerinde bulunan bir lokantada iftar programında yerel ve yaygın basın mensupları ile bir araya gelen DEVA Partisi Van İl Başkanı Erdinç Peker ve beraberindekiler, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Toplantıda açılış konuşmasını, DEVA Partisi Van İl Başkanı Erdinç Peker yaptı. Peker; “Ülkemizin içerisinde olduğu durum malumunuzdur. DEVA Partisi olarak yaşanan bu olumsuz duruma itirazımız olduğunu yüksek sesle ve çekinmeden belirtmek isterim. Bu kadar zengin insan kaynağı olan bir ülke bunu hak etmiyor. Bu kötü düzenin, insani ve yaşanabilir bir düzene evrilmesi için mücadele edeceğiz” dedi.

“YAŞADIĞIMIZ ŞEHRİN KRONİK VE SPESİFİK SORUNLARINA HAKİMİZ” 
"DEVA Partisi ile birlikte ülkemiz ve özelde Van için yeni bir süreç başladı" diyen Van İl Başkanı Peker: “Türkiye’nin ve bölgenin gözbebeği olan bir şehre, içinde bulunduğu durum yakışmıyor. Bunu söylerken uluslararası, ulusal ve bölgesel verileri göz önüne alarak ve bu havayı teneffüs ederek söylüyorum. Dünyaca ünlü iş ve ekonomi dergisi FORBES, ‘Yaşamak ve çalışmak için en iyi şehirler’ listesinde bu kadim şehri 72. sırada gösteriyor. Bölgenin diğer illeri olan Elazığ 19, Malatya 28 ve Erzurum 39. sırada bulunuyor. Böylesi bir veri ortadayken şehri yöneten siyasilerin ve bürokratların yüreği sızlamıyor mu? Biz bölgenin derin bir yoksullukla mücadele ettiğini, işsizliğin ve göçün olduğunu çok iyi biliyoruz. Yaşadığımız şehrin kronik ve spesifik sorunlarına hakimiz. Genel başkanımız Sayın Ali Babacan’ın ve parti kademelerimizin geçmişi, tecrübeleri ortadadır. Bundan dolayı ülkenin bu krizleri atlatmasını sağlayacak olan yegane parti DEVA’dır. Bu süreçten sonra partimizi Van’da çok farklı bir noktaya getirmek için gece gündüz çalışacağız. Partimize her bölgeden, özellikle Doğu ve Güneydoğu’dan ciddi bir teveccüh var. Diyarbakır, Şanlıurfa ve Batman’daki tabloyu görmenizi istiyorum. Ben inanıyorum ki Van teşkilatı da bu yarışın içerisinde yerini alacak ve ipi göğüsleyecektir” ifadelerini kullandı.

“DİNÇER VE ALTUN DA KONUŞTULAR”
Toplantıda DEVA Partisi GMYK üyesi İkram Dinçer ve DEVA Partisi Genel Başkan Baş Danışmanı Kerem Altun da birer konuşma yaptı.  
DEVA Partisi GMYK üyesi İkram Dinçer: “DEVA Partisi olarak her ay 100 kişilik bir kadro ile, kurucular kurulumuz ile sahaya çıkarız. Genel merkezimiz bizi bu ay Van, Bitlis ve Hakkari’ye yönlendirdi. Diğer illerimizde gençlerimizle, kadın arkadaşlarımızla çeşitli organizasyonlar yaptık. Hem bölgemizde hem ülkemizde çok iyi bir durumdayız. DEVA’nın damlaları doldukça bu damlalar coşkulu bir ırmağa dönüşecek." dedi.
DEVA Partisi Genel Başkan Baş Danışmanı Kerem Altun ise: “‘Biz sorunları yerinde görmeye ve tespit etmeye çalışıyoruz. Bunun temel sebeplerinden birisi de Türkiye’de ne yazık ki basın özgürlüğünün olmamasıdır. Tek taraflı çalışan birçok basın kurumu demokraside olması gereken farklı renkleri taşıması gerekirken bir ambargo ile meşgul. Partimizden bahsedecek olursak da DEVA Partisi bir ihtiyaçtan doğdu. 100’ü tabela partisi ve 20’si de görünür, tanınır toplamda 120’ye yakın siyasi partinin olduğu bir ortamda neden yeni bir partiye ihtiyaç duyulsun? İhtiyaç varsa nasıl bir siyasi parti olsun? Bir siyasi partinin farkındalığı yoksa ve kendisine has bir hikayesi yoksa, ülke meselelerine farklı bir bakış açısı ile bakmıyor, umut siyaseti yapamıyorsa o zaman kısır bir döngü içerisinde sürekli büyüyen siyasi partileri görmüş oluruz. DEVA Partisi Türkiye’de bir iddia ile kuruldu. İktidar saiki ve sebebi ile kuruldu. Özgürlükçü demokrat bir ana akım partisi olarak kendisini tarif etti. Partimiz siyaseti yeniden dizayn etmek üzere kurulan siyasi bir harekettir. Yeni bir konsept, heyecan ve umut vermek üzere kurulan bir harekettir” ifadelerini kullandı. 
Yapılan konuşmalardan sonra toplantı soru cevap kısmı ile sona erdi.
Haber: Mehmet Selim KURT
 

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2022, 15:14

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4