CHP, Van'ın sorunlarını rapor haline getirdi

CHP Van İl Başkanlığı tarafından Van’ın sorunları rapor haline getirilerek dosya halinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na sunuldu.

CHP, Van'ın sorunlarını rapor haline getirdi

CHP Van İl Başkanlığı tarafından Van’ın çevre yolu, otogar, stadyum, TOKİ konutlarının durumu, Kapıköy Sınır Kapısı, işsizlik, sanayi, tarım ve hayvancılık ile turizm gibi alanlarda yaşanan sorunlar kapsamlı bir şekilde rapor haline getirildi.
Söz konusu rapor CHP Van İl Başkanı Mehmet Kurukçu tarafından önceki gün dosya halinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na teslim edildi. 
Sorunlar ve nedenlerinin belirtildiği raporda çözüm önerileri ve eleştiriler de yer aldı. 
Raporun sonuç bölümünde şu tespitler yapıldı:
“Partimizin Van başta olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu merkezli çalışmalara ağırlık vermesi, bu bölge insanının çok beklediği bir davranıştır. Ekonomik kriz, işsizlikten yıllardır etkilenen Doğu insanı ilgi ve şefkate muhtaçtır. Doğu ve Güneydoğunun iyi işlenmesi, Kürt sorununu doğru tespit eden ancak bunu bölge halkına yeterince htirmeyen partimiz, daha sık bölgeye heyet göndermelidir. Bu bölgenin sorunu ağırlıklı olarak ekonomiktir. Ekonomisini planlayan bir Doğu, Türkiye’ye ciddi bir katkı sağlayabilir. Bu da ancak kamu yatırımları, düşük enerji destekleme politikaları, sosyal destekleme politikaları ile olur. Bu politikaları da CHP’den başka kimse yapamaz. Dolayısıyla partimizde geliştirilen bu politikaların bölge insanına daha sık anlatılması gerekir.” 
Haber: Adil HARMANCI

 

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2021, 05:25

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4