Tuşba'da yılsonu sergisi

Van merkez Tuşba Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından yılsonu sergisi düzenlendi.

Tuşba'da yılsonu sergisi

Tuşba Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi ve Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğünce İsmail Hakkı Tonguç Ortaokulu çok amaçlı salonunda 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında kursiyerler tarafından hazırlanan eserlerden oluşan sergi açıldı. 
Düzenlenen sergi açılışına Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdür Vekili Osman Kıran, Kursiyerler ve aileleri katıldı. Sergide kurdele kesimi öncesi açılış konuşmasını yapan Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, “El emeği göz nuru ile yapılan işleri, özellikle bu tip çalışmaları önemsiyoruz. Okul ve öğretmenlerle buluşan bu kardeşlerimiz, böylece kitap okuma alışkanlığı kazanacak, eğitimine açık öğretim, ortaokul ve liseye de devam edebileceklerdir. Böylece başarı da elde etmiş olurlar. Bu Halk Eğitim Merkezlerimizde çocuklarımız ile ilgili ve gelecek adına kendi emekleri ile dışarıdan satın aldıkları sağlığa zararlı malzemelerden çok çevre dostu olan özellikle üretmiş olduğunuz bu malzemelerle hem geri dönüşüme hem de ev ekonomisine katkı sağlamış olacaklar. Bizler de Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tuşba Belediyemiz ile birlikte meslek edinme kurslarıyla nasip olursa yine sizlerle bu tür faaliyetlerimizi devam ettireceğiz. Emeği geçen bütün kardeşlerimizin bu güzel sergisini tebrik ediyor, daha güzel sergi ve mekânlarda birlikte olmak üzere kursiyerlerimizi tebrik ediyorum” dedi.
Konuşma ve kurdele kesiminin ardından Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani ve Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdür Vekili Osman Kıran kursiyerler tarafından hazırlanan sergiyi gezdiler. Sergide birbirinden güzel el emeği göz nuru ürünler dikkat çekti.  
/ Prestij Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 18:12

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER