İhtiyaç sahibi çocuklar için kermes düzenlendi

Kızılay Van Şubesi Kadın Kolları Başkanlığı tarafından, ihtiyaç sahibi çocuklar için kermes düzenlendi. “Kızılayın Merhamet Çınarı Kadınları” tarafından düzenlenen kermes, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

İhtiyaç sahibi çocuklar için kermes düzenlendi

Van’ın  İpekyolu ilçesi Kent Park’ta kurulan kermes çadırında kadınların el emeği ve göz nuru ürünlerinin yanı sıra, pasta, börek, kek, tatlı çeşitleri ve yemek çeşitleri de satışa sunuldu. 
“Kızılayın Merhamet Çınarı Kadınları” tarafından kurulan kermes çadırı gün boyunca ziyaretçilere açık kaldı. Park’ta  dinlenmek amacıyla bulunan vatandaşlar kermes çadırana yoğun ilgi göstererek teşhir edilen ürünlerden alıp katkıda bulundu. Kermesin gelirinin ihtiyaç sahibi çocukların kışlık giyim ve kırtasiye ürünleri için harcanacağı belirtildi.

 

“ALT YAPISI OLAN BİR MİLLETİZ”
İpekyolu ilçesi Kent Park’ta kurulan kermes çadırını ziyaret eden Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in eşi Meral Bilmez, yardımlaşma ve dayanışma odaklı çalışmaların toplumumuzda asırlardır devam eden kültürel bir değer olduğuna vurgu yaptı. 
Meral Bilmez: “Hayır konusunda, yardımlaşma konusunda, paylaşma konusunda ve manevi değerler olarak sosyal ve kültürel olarak, yaşayış olarak alt yapısı olan bir milletiz. Dolayısı ile bu tür çalışmalar bizim fıtratımıza, toplumsal kurallarımıza ve yaşayışımıza tamamen örtüşen davranışlardır. Kızılay gibi bütün dünyaya yardım elini uzatan bir kuruluşun böyle bir çalışması takdir edilir. Aynı zamanda gönüllü vatandaşlarımızın da elini taşın altına koyması takdire şayan bir davranış”dedi.

 

“KERMESİMİZ BİR GÜNLÜKTÜR”
Kızılay Van Şubesi Kadın Kolları Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Miraç Figen Karakoyun da, kadın kolları olarak düzenlemiş oldukları kermesin gelirini ihtiyaç sahibi çocukların kışlık giyim ve kırtasiye ürünleri için harcayacaklarını söyledi.
Karakoyun: “Kızılayımızın merhamet çınarı kadınlarımız, kadın kolları olarak atölye çalışması yapıp, burada değerlendirmek istedik. Gelirini ihtiyaç sahibi çocuklarımıza kırtasiye malzemesi, kışlık bot ve mont gibi ihtiyaçlarını karşılamak üzere satışa sunduk. Kermesimiz bir günlüktür, daha sonra tekrarını yapacağız” diye konuştu.
Haber: M. Selim KURT

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2021, 17:25

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER