Sünnetçioğlu'ndan 'kurallara uyun' çağrısı; 'Rehavet, kazanımlarımızı geri alabilir'

Van İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, yaptığı açıklamada; "Normalleşme sürecinde yeni bir dalgaya sebep olmayın" uyarısında bulundu.

Sünnetçioğlu'ndan 'kurallara uyun' çağrısı;  'Rehavet, kazanımlarımızı geri alabilir'

Van İl Sağlık Müdürlüğü'nün İlçe Sağlık Müdürlükleri ile rutin olarak gerçekleştirdiği Pandemi Değerlendirme Toplantısı, İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu başkanlığında yapıldı. Toplantıda, kentteki koronavirüsü vakalarının seyri ve alınması gereken tedbirler masaya yatırılarak, 'normalleşme' kararlarında il ve ilçelerdeki risk durumu değerledirildi.
İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, yaptığı açıklamada; "İlimizde en çok rastlanan COVİD-19 vakaları, kurulan taziye ve buna benzer düğün, nişan gibi toplu olunabilecek yerlerde görülmektedir. Kesinlikle bu tür durumlardan uzak durmalıyız, mutlaka bulunduğumuz ortamlarda maske takmamız gerekiyor" dedi.

 

"REHAVET, KAZANIMLARIMIZI GERİ ALABİLİR"

Virüsün en büyük bulaşma nedeninin kalabalık ortamlar olduğunu belirten Doç.Dr. Sünnetçioğlu, virüsten korunmak için önlemlere uyulmasını istedi. Kurallara uymanın çok önemli olduğunu hatırlatan Doç. Dr. Sünnetçioğlu; "Normalleşme için bütün vatandaşlarımızın mutlaka tedbirlere harfiyen uymalarını özellikle öneriyoruz. Çünkü en ufak bir rehavet bütün kazanımlarımızı alabilir. O nedenle mutlaka maske, sosyal mesafe, kuralına uyup kalabalık ortamlardan uzak durmalı ve hijyene önem vermeliyiz. Bu konularda kesinlikle taviz vermememiz gerekiyor çünkü en büyük bulaşma nedeni kalabalık ortamlardır" diye konuştu..
Doç.Dr.Sünnetçioğlu, son olarak; “COVİD-19 ile mücadele, toplumsal duyarlılığın artırılması ile mümkün olacağından; Vanlı hemşerilerimizin toplumsal alanlarda Hıfzıssıhha Kurulu Kararları ile belirlenen kurallara titizlikle uyması ve bireysel olarak maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet etmeleriyle başarıya ulaşılacaktır. Kararlara hassasiyetle uyulmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı. 
/ Prestij Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2021, 13:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER