Sağlıkçılar, hamile kadın için seferber oldu

Van’ın Bahçesaray ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle hastaneye ulaştırılamayan hamile kadın, Bitlis’in Hizan ilçesinden Helikopter Ambulans ile Van Bölge ve Araştırma Hastanesine getirildi.

Sağlıkçılar, hamile  kadın için seferber oldu

Van’ın Bahçesaray ilçesinde, doğumu yaklaşan bir hastanın, Bahçesaray Devlet Hastanesinden 112 Acil Çağrı Merkezine sevki bildirildi. Hasta, Van-Bahçesaray karayolunun kapalı olmasından dolayı Bitlis’in Hizan İlçesinden Helikopter Ambulans ile Van Bölge ve Araştırma Hastanesine getirildi.
22 Aralık günü Bahçesaray Devlet Hastanesinden İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Çağrı Merkezine sevki bildirilen 33 yaşındaki Süheyla Alav için sağlık ekipleri seferber oldu. Kar yağışından kaynaklı Karabet Tünelinin kapalı olmasından dolayı karayolu ile gidemeyen ekipler, Helikopter Ambulans göndermeye çalıştı ancak olumsuz hava şartları helikopter ambulansın inişine izin vermedi.
Anne ve bebeğinin hayati riski olduğundan Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesine getirilmesi için hasta, Bitlis’in Hizan İlçesi üzerinden karayolu ile getirilmeye çalışıldı ancak Hizan karayolunun kar yağışı nedeniyle kapalı olmasından dolayı ambulans helikopter Ulubeyli Karakoluna iniş yapması için görevlendirildi. Sağlık personellerinin ve Mehmetçiğin özverili çalışması ile hasta Ulubeyli Karakolundan Helikopter Ambulans ile alınarak Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesine sevki sağlandı. / Prestij Haber Merkezi
 

İHLAS HABER AJANSI (İHA)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER