Sağlık Müdürü Doç. Dr. Sünnetçioğlu, uyardı; 'Risk, hiç olmadığı kadar büyük'

Van İl Sağlık Müdürü Doç Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, ülke genelinde olduğu gibi ilimiz genelinde de bir süredir vaka sayılarındaki artışın süreklilik arz ederek devam ettiğini belirtti. Vatandaşları, koronavirüs konusunda uyaran ve çeşitli tavsiyelerde bulunan Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu; riskin hiç olmadığı kadar büyük olduğunu söyledi. Vaka sayılarının ülkemiz genelinde 40 binin üzerine çıktığı bu günlerde, Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, uyarılarda bulundu. Kalabalık ortamlardan uzak durulması ve maske, mesafe, hijyen kurallarına mutlaka uyulması gerektiğinin altını çizen Müdür Sünnetçioğlu, vaka sayılarındaki artışa dikkat çekerek, "Risk, hiç olmadığı kadar büyük" dedi

Sağlık Müdürü Doç. Dr. Sünnetçioğlu, uyardı; 'Risk, hiç olmadığı kadar büyük'

İl Sağlık Müdürü Doç Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, koronavirüs vaka sayılarının arttığına dikkat çekerek, vatandaşları tedbirlere uyma konusunda bir kez daha uyardı.
Müdür Sünnetçioğlu, yaptığı açıklamada; "Gelinen şu dönemde virüsün yayılmasını engellemenin en önemli yolu; pozitif kimselerin ve bunların temaslılarının birbirlerinden ve geri kalan toplumdan en az 10 gün süre ile izole etmekten geçmektedir. Bu amaca yönelik tüm kamu görevlilerinin yanı sıra muhtarlarımıza, imamlarımıza, site ve apartman yöneticilerimize de önemli görev ve sorumluluklar düşmektedir. Coronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Müdürlüğü olarak öneriler doğrultusunda, toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski ve sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla açıklamalarımız oldu. Koronavirüs en yakınımızdaki akrabamız, arkadaşımız ve komşularımızdan bulaşıyor. Vakaların önemli kısmının, yemek davetleri, akraba ve komşulara yapılan ev ziyaretleri ile kalabalık yerlerde bulunma ve maskesiz dışarı çıkmaktan kaynaklandığını bilmemiz gerekiyor. Bunların yanı sıra, geniş katılımlı cenaze definleri, taziye ve hasta ziyaretleri de hastalığın en çok bulaştığı durumların başında gelmektedir. Hastanelerde hastalarımızın sağlığını düşünüyorsak onlara virüsü bulaştırmayalım. Kalabalıktan uzak duralım, kişisel hijyenimize dikkat edelim, eş, dost, akraba ve komşu ziyaretlerini erteleyelim, taziye ve hasta ziyaretlerini erteleyelim, evimiz dışında kapalı mekanlardan uzak duralım, bireysel tedbirlerimizi en üst seviyede tutalım" ifadelerini kullandı. 

/ Prestij Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2021, 05:33

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER