Diyabet hastası 225 çocuğa sensörlü glikoz ölçüm cihazı verildi

Van Valiliği ve Van Büyükşehir Belediyesi tarafından 13 ilçede toplam 230 diyabet hastası öğrenciye, sensörlü glikoz ölçüm cihazı desteğinde bulunuldu.

Diyabet hastası 225 çocuğa sensörlü glikoz ölçüm cihazı verildi

Sensörlü glikoz ölçüm cihazı dağıtımı için Edremit ilçesindeki Uygulama Oteli'nde program düzenlendi. Programa Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın,  Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Van Sahil Güvenlik Komutanı Yüzbaşı Fırat Aslan, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, öğrenciler, aileleri ve davetliler katıldı.Törende konuşan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı: “Diyabeti daha iyi yönetmemiz lazım. Çocuklarımızın daha sağlıklı olması gerekir dedik ve bu projeyi başlattık.” dedi.

“PROJE DEVAM EDECEK”

Devletin sahip olduğu imkânları en doğru şekilde kullandıklarına vurgu yapan Vali Dr. Ozan Balcı:  “Biz insanları çok seviyoruz, onlara çok kıymet veriyoruz ama özellikle de çocuklarımızı çok seviyoruz. Çocukların dertleri ile dertlenen annelerin dertlerini sıkıntılarını da biliyoruz, onların yükünü üzerlerinden almak, çocuklarımızın her alanda iyi yetişmelerini sağlamak bizi ilgilendiriyor. Dolayısıyle elimizde devletin, milletin imkânları var; çocuklarımızın parmakları niye delinsin ya da diyabeti daha iyi yönetmemiz lazım çünkü onların daha sağlıklı olması gerekir dedik ve bu projeyi başlattık. İnşallah bu devam edecek. Bu da önemli bir nokta, devletin gerçek sahibi millet. Biz aslında şunu yapıyoruz. Milletin ürettiği değerleri ki biz bunu Valilik ve Büyükşehir Belediyesinin kaynaklarını üreterek yaptık. Belediyenin ürettiği kaynak, milletin kaynağıdır. Dolayısıyla milletin kaynaklarını milletin çocuklarına, Van’ın çocuklarına, Türkiye'nin geleceğine harcamış oluyoruz. Bundan da büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum" diye konuştu.

“İŞİMİZ MİLLETİN İŞİNİ VE HAYATINI KOLAYLAŞTIRMAK”

"Çocuklarımızın kullandığı bu iğneler sadece onların parmaklarını değil yüreklerimizi de deliyor” diyen Balcı: “İşimiz milletin işini ve hayatını kolaylaştırmak. 230 çocuğumuzun, annelerin hayatını kolaylaştırdık. Belki problemi tamamen çözemeyiz ama hayatı ve yaşamı kolaylaştırma anlamında büyük bir mesafe kaydettiğimizi düşünüyorum. Biz çocuklarımızı çok önemsiyoruz. Van'ın çocuklarını Van'ın geleceği olarak görüyoruz. Van'ın annelerinin derdini dert ediniyoruz. Allah'a şükür devletimiz, milletimiz güçlü. Devletin ve milletin imkanları bu ve buna benzer problemleri çözmeye yetecektir" diye konuştu.
Törende 13 ilçede toplam 230 diyabet hastası öğrenciye dağıtımı yapılacak olan sensörlü glikoz ölçüm cihazı bilgilendirmesi Abbot firma yetkilisi Soner Lavaşkan tarafından yapıldı. Daha sonra ilçe stantlarında sensörlü glikoz ölçüm cihazı dağıtımı yapıldı.

Haber: Mehmet Selim KURT
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER