Merhaba

Merhaba, değerli Prestij Haber okuyucuları. 

Daha önce görev yaptığım gazeteye tekrar dönmenin ve sizlerle yeniden bir arada olmanın heyecanını yaşıyorum. 

Kentimizin en uzun soluklu basın kuruluşlarından biri olan gazetemizde, bundan sonra haftada bir gün bu sayfada ülkemizin ve ilimizin gündemindeki konuları değerlendirmeye çalışacağız. 

Son yıllar, hepimizin malumu olduğu üzere ülkemiz ve ilimiz genelinde olağanüstü gelişmelere sahne oldu. İnsanların ancak filmlerde görebildiği, hayalini bile kuramadığı olaylar, günlük yaşantımızın bir parçası haline geldi. 

2019’da Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını hala en önemli gündem maddelerimiz arasında yer alıyor. 

Birçok yakınımızı kaybettiğimiz, ev ziyaretlerini tamamen unuttuğumuz bu zorlu süreç, aile yaşantısını da psikolojik açıdan değiştiren bir süreci beraberinde getirdi. 

Toplumun tüm kesimlerini etkileyen bu salgın, çocuklarımızı da özgürce koştukları sokaklardan, parklardan, okullarından ve arkadaşlarından uzaklaştırdı. 

Uzun süre evde kalan çocuklar, bu sürede “teknoloji bağımlılığı” denilen son zamanların amansız hastalığına yakalandı.

Günün büyük bölümünü cep telefonu, tablet ve bilgisayar başında geçiren çocuklar, belki teknolojiyi erken yaşta keşfederek gelecek adına iyi bir bellek oluşturdu ama arkadaşlarıyla iletişim kurma konusunda sıkıntılar yaşamaya başladı. 

Şimdi alınan önlemler ve yapılan çalışmalarla bir normalleşme sürecinin içindeyiz. Çocuklarımız uzun süre sonra yeniden sokakta oynamaya başladı, okullarına, arkadaşlarına kavuştu. 

Bunun devam etmesini istiyorsak, yeniden eve kapandığımız günlere dönmemek için elimizden gelen çabayı göstermemiz gerekiyor. 

Aslında bunu yapmak, iş yerlerinin kapanmasına, ekonominin bozulmasına, toplum sağlığının etkilenmesine neden olmaktan çok daha kolay.

Aşı yaptırıp maskemizi takarak, sosyal mesafemizi mümkün olduğu kadar koruyarak, hijyen kurallarına uyarak bu süreçlerin önüne geçmiş oluyoruz. 

Bunu kendimiz, kentimiz ve çocuklarımız için yapmak zorundayız.

Hep birlikte kurallara uyarak koronavirüsün yıkıcı etkilerinden kurtulabiliriz.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.