Van Yapı İnşaat ve Emlak Fuarı kapılarını açıyor

İpekyolu Expo Fuar AŞ. tarafından organize  edilen ve önemli bir buluşma noktası olması hedeflenen Van Yapı İnşaat, Dekorasyon ve Emlak Fuarı yarın kapılarını açıyor.

Van Yapı İnşaat ve Emlak Fuarı kapılarını açıyor

Fuar, 22 Mayıs 2022 tarihine kadar açık olacak. Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek fuara ilişkin İpekyolu Expo Fuar AŞ. yönetimi tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada; "Ortadoğunun ülkemize açılan kapısı konumundaki ilimizin komşu ülkelere yakın olması özellikle İran, Azerbaycan ve Türki Cumhuriyetlere kara, hava ve demiryolu bağlantısı ticari anlamda ilimizi cazip bir pazar haline getirmiştir. Van ilimiz bulunduğu coğrafik konum itibariyle hızla gelişmekte ve beraberinde inşaat yapı ve gayrimenkul sektörünün parlayan yıldızı haline gelmiştir. Ayrıca inşaat yapı sektörü beraberinde 67 sektörü direkt etkilemesi ve lokomotif görevi görmesi nedeniyle fuar tüm paydaşlarca desteklenmektedir." denildi.
İpekyolu Expo Fuar AŞ. yönetimi tarafından açıklama, fuarın amacına ilişkin olarak; "Gerek katılımcılarımızı ve gerekse profesyonel ziyaretçilerimizi bölgemizin ve ülkemizin inşaat potansiyeli ile fırsatları hakkında bilgilendirmek, dikkatleri bölgenin bakir inşaat ve gayrimenkul potansiyeline çekmek, bu alanlardaki emlak sektörünün avantajlarını tanıtarak, firmalarımızın kârlılığı ve reelde cirolarını arttırmaları amaçlanmaktadır. Ayrıca fuarımızla birlikte Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Van İnşaat Mühendisleri Odası ve Mimarlar Mühendisler Odası Van Şubesi tarafından desteklenen Mimarlık İnşaat ve Çevre Zirvesi yapılacaktır. İnşaat Yapı ve Emlak Fuarımız ve aynı zamanda Mimarlık İnşaat ve Çevre Zirvesi tüm sektör paydaşlarınca desteklenmektedir. Fuar katılımcı firmalarına Kosgeb tarafından yüzde 60 destek sağlanmaktadır. İnşaat Yapı ve Emlak sektörünün bölgedeki en kapsamlı buluşmasına İran, Azerbaycan başta olmak üzere yurtdışından ve bölgedeki komşu iller başta olmak üzere yurtiçinden ziyaretçi beklenmektedir. Bölgede tüm fuarlarda olduğu gibi bölge ekonomisinin kalkınmasına katkı sunmaya devam edeceğiz" ifadelerine yer verildi. / Prestij Haber Merkezi
 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2022, 16:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER