Van için yeni bir festival!

Van Gölü’nde bulunan Akdamar adasında ilk kez ‘Akdamar Badem Çiçeği Festivali’ adı altında bir etkinlik düzenleniyor.

Van için yeni bir festival!

Bugün düzenlenecek olan festival, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü öncülüğünde Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediyesi, DAKA ile Gevaş Belediyesi'nin desteğiyle gerçekleştiriliyor.  
Festival için Gevaş ilçe merkezinde bugün saat 09.00’da kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek, daha sonra teknelerle adaya geçilecek.
Etkinliğe Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, İl Kültür ve Turizm Müdürü Erol Uslu, paydaş kurum yetkilileri ve STK temsilcileri katılacak.
Etkinlikle ilgili bilgi veren İl Kültür ve Turizm Müdürü Erol Uslu, “Van halkı tarafından kabul görmüş ve sahiplenilmiş bir festivali Van’a kazandırmak istediklerini” söyledi.

VAN’IN TANITIMINA KATKI YAPACAK

Düzenlenecek etkinliğin Van’ın tanıtımına ayrı bir katkı sağlayacağını ifade eden Uslu, “Bu festival kapsamında, Van’ın tarihi ve doğal mekânlarından olan Akdamar Adası ve Anıt Müzesinde gerçekleştireceğimiz etkinliklerle evrensel bir kültür, sanat ve spor ortamı yaratıp, adanın doğal güzelliklerini ve eşsiz tabiatını yapılacak etkin tanıtım, yazılı, görsel ve sosyal medya paylaşımlarıyla da destekleyerek Van’ın imajına pozitif yönde etki sağlamaya çalışacağız.” dedi.    

1 GÜN İLE SINIRLI TUTULDU

Ramazan ayına denk geldiği için bu yıl festivalin 1 gün ile sınırlı tutulduğunu ifade eden Uslu, “Festivalimiz bu sene mübarek Ramazan ayına denk geldi, onun için programımızı bir günle sınırlı tuttuk.  Akdamar Badem Çiçeği Festivalinin etkinliklerini önümüzdeki yıldan itibaren, zaman içerisinde çeşitlendirerek ilimize ve festivalimize uluslararası bir kimlik ve tanınırlık kazandırmak istiyoruz.” diye konuştu.
Haber: Adil Harmancı
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER