Tuşba'da öğrenciler tiyatro etkinliği ile stres attı

Tuşba Belediyesi, eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte kırsal mahallelerdeki çocukları tiyatro ile buluşturmaya başladı.

Tuşba'da öğrenciler tiyatro etkinliği ile stres attı

Tuşba Belediyesi, kültürel etkinlikler çerçevesinde ilkokul öğrencilerine yönelik tiyatro gösterileri düzenledi. Belediye ekipleri, yaklaşık 2 yıldır süren Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle okullarından ve etkinliklerden uzak kalan öğrencilere güzel bir gün yaşattı. Derebey ve Karaağaç mahallelerinde düzenlenen 'Hacivat-Karagöz' oyununun sergilendiği tiyatro gösterisine yaklaşık 200 öğrenci katıldı. Belediye ekipleri tarafından öğrencilere maske dağıtımı yapıldı ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.  
Belediye Başkanı Salih Akman’ın direktifleri ile bu etkinliği düzenlediklerini kaydeden belediye yetkilileri, "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için bugün olduğu gibi bundan sonraki süreçte de bu tür etkinlikleri tüm kırsal mahallelerde düzenlemeye devam edeceğiz" dedi.
 Tuşba Belediye Başkan Vekili Ümit Kanan ve Başkan Yardımcısı Azad Gülengül’ün de öğrencilerle birlikte tiyatro izlediği etkinliğe katılan okul öğretmenleri, böyle bir etkinliği başlatan Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’a ve Tuşba Belediyesi ekiplerine teşekkür ettiler. / Prestij Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2021, 14:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER