Özgökçe Ertan, Van Kalesi'ndeki kazı alanını ziyaret etti

Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Bedia Özgökçe Ertan, Van Kalesi’nde yürütülen kazı alanını ziyaret ederek, kazı başkanı İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Merkezi Müdürü Doç. Dr. Erkan Konyar’dan bilgi aldı.

Özgökçe Ertan, Van Kalesi'ndeki kazı alanını ziyaret etti

VBB’den yapılan açıklamaya göre, Eşbaşkan Bedia Özgökçe Ertan, Van Kalesi’nde arkeolojik kazı çalışmalarının yapıldığı yeri ziyaret etti. 
Urartu tarihine ışık tutacak önemli bir mekanda yapılan kazı çalışmalarını ziyaret eden Eşbaşkan Özgökçe Ertan’a kazı başkanı Doç. Dr. Erkan Konyar, Genel Sekreter Engin Akın eşlik etti. 
Eşbaşkan Özgökçe Ertan, kazının yapıldığı alanda çıkan tarihi eserleri inceleyerek, alanı gezdi. Doç. Dr. Konyar ise, Özgökçe Ertan’a kazıyla ilgili bilgi verdi. 
Eşbaşkan Özgökçe Ertan, “Çok kıymetli ve değerli bir çalışma yürütüyorsunuz ve bir tarihi gün yüzüne çıkartıyorsunuz. Böyle bir çalışma yaptıkları için Erkan Konyar hocamıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.
Doç. Dr. Konyar ise, yaptıkları kazı çalışmalarında Urartular ile ilgili önemli bulgular elde ettiklerini belirterek, Eşbaşkanın ve beraberindekilerin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu dile getirdi.
Eşbaşkan Özgökçe Ertan ve beraberindekiler, daha sonra kale yolunda bulunan İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Araştırma Merkezi’ni ziyaret etti. 
Merkezi gezen Eşbaşkan Özgökçe Ertan, eski Van şehri ile ilgili Doç. Dr. Konyar’dan bilgi aldı. 
Daha sonra toplu fotoğraf çekildi.   Prestij Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2019, 14:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER