Gürpınar’da 'Uçurtma ve Bahar Şenliği'

Gürpınar Belediyesi tarafından, ilçedeki paydaş kurumların da desteği ile “Uçurtma ve Bahar Şenliği” düzenlendi. Daha önce de düzenlenen ancak geçtiğimiz yıl pandemi kısıtlamalarına takılan şenlik, bu yıl açık alanda, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Gürpınar’da 'Uçurtma ve Bahar Şenliği'

Şenliğin yapıldığı alanda sportif gösterilerin yanı sıra, çeşitli yörelere ait folklor gösterileri ve yakın dövüş sanatlarından da kesitler sunuldu. Yarışmaların da düzenlendiği alanda gençler keyifli dakikalar geçirdi. Alanda düzenlenen gösteriler, katılımcılar tarafından büyük beğeni aldı. Etkinliğe, AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Gürpınar Kaymakamı Fatih Kayabaşı, Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, çok sayıda davetli, öğetmen ve öğenciler ile ilçe halkı katıldı.

“ŞENLİĞİMİZ HER YIL YAPILACAK”

Etkinlikte açılış konuşması yapan Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, şenliğe katkı sağlayan paydaş kuumlara teşekkür  ederek: “Gürpınar, bugün baktığımızda artık kültürün, sevginin, suyun ve hoşgörünün başkenti konumundadır. Ünlü bir düşünür şöyle söylüyor; ‘şehirleri inşa ederken nesilleri ihya etmezseniz, ihya edemediğiniz o nesiller inşa ettiğiniz şehirleri başınıza yıkar.’ Bizler de Gürpınar Belediyesi olarak 2019 yılında göreve geldiğimiz günden bu yana hem şehrimizi inşa etmekle uğraşıyor, aynı zamanda nesillerimizi de ihya etme projeleri ile uğraşıyoruz” dedi. 
Göreve başladıkları günden itibaren yaptıkları çalışmaları da özetleyen Tanış, ilçede başlatılan doğalgaz çalışmalarının da sürdüğünü söyledi. Herhangi bir aksaklığın yaşanmaması durumunda ilçenin belli bir kesiminde doğalgaz kullanımının yıl sonuna doğru başlayacağına vurgu yapan Tanış: “Bu, Gürpınar için yüzyılın projesidir” ifadelerini kullandı. 
“Uçurtma ve Bahar Şenliği” etkinliğinin düzenlediği alana çok sayıda vatandaşın adeta akın ettiğini dile getiren Başkan Tanış; "Gösterilen ilgiden dolayı herkese teşekkür ediyorum. Geçen yıl bu şenliği pandemiden dolayı yapamamıştık ama önceki yıl büyük bir coşkuyla yapmıştık, her yıl bu şenliğimiz devam edecek ve sizlerle bir araya geleceğiz” diye konuştu. 

“GENÇLERİMİZE YÖNELİK ÇALIŞMALARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK”

Daha sonra konuşmasını yapmak üzere Gürpınar Kaymakamı Fatih Kayabaşı kürsüye davet edildi. İlçede, gençlere yönelik yapılan çalışmalara değinen Kaymakam Kayabaşı: “Özellikle gençlik spor çalışmaları anlamında çeşitli kurslarımız, gençlik merkezimizin kapalı spor salonunda devam ediyor. Gençlerimize yönelik çeşitli kurslarımız var, çeşitlendirmek için uğraşıyoruz. Bölgesel müsabakalardan ulusal müsabakalara, özellikle karete branşında çok güzel başarılar elde ettik. Buradan tüm antrenörleri ve gençlerimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Bugün güzel bir etkinlikte beraberiz. Belediyemizin oganizasyonunda Gençlik Spor İlçe Müdürlüğümüz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Aile Destek Merkezlerimiz ve Kızılayımızla beraber güzel bir etkinlik yapılıyor. Gençlerimiz bu güzel havada, bu etkinlikte doya doya eğlenmeye buraya geldiler, hepsine iyi eğlenceler diliyorum. Bundan sonra ki süreçtede yarınımızın geleceği olan gençlerimize yönelik çalışmalarımız artarak devam edecek” şeklinde konuştu.

“BELEDİYELERİMİZ, SADECE ALTYAPI VE ÜSTYAPI İLE UĞRAŞMIYOR”

Etkinlikte son olarak AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas konuştu. Uçurtma şenliğinin hayırlara vesile olması dileğinde bulunan Arvas: “Şenlikler olunca, eğlenceler olunca, gençlere yönelik programlar olunca insan bunlara ortak olmak ister. 20 yıldır AK Parti belediyeciliği, şehirlerini imar ederken gençleri hiçbir zaman unutmadı, insanlarını unutmadı. Gürpınar şirin bir ilçemiz, suyun başkenti ve birçok tarihi güzellikleri olan bir ilçemiz. Yüz ölçümü konusunda büyük olan bu ilçemizin insanlarının neşeli olması, hizmetten memnun olması bizi de memnun ediyor. Belediyelerimiz, sadece altyapı ve üstyapı ile uğraşmıyor, belediyelerimiz bir de insan odaklı, hayata dokunan ve insanın ekmeği için mücadele veren bir belediyecilik yapıyor” ifadelerini kullandı.
Yapılan konuşmalardan sonra şenlik, folklor gösterileri, çeşitli spor branşlardaki gösteriler, yarışmalar ve uçurtmaların uçurtulması ile sona erdi.
Haber: Mehmet Selim KURT
 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2022, 15:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER