Edremit'te 'Kızak ve Kartopu Festivali' düzenlendi

Edremit Belediyesi tarafından, Edremit Esentepe Kiracılar TOKİ Mevkiinde “1. Kızak ve Kartopu Festivali” düzenlendi.

Edremit'te 'Kızak ve Kartopu Festivali' düzenlendi

Edremit Belediyesi tarafından, Sosyal Proje Programı kapsamında düzenlenen etkinliğe Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, başkan yardımcıları, çeşitli birim amirleri, belediye personeli ve çok sayıda vatandaş ve çocukları katıldı.
Etkinlik başlamadan önce alana gelen çocuklar ve aileleri yoğun bir kalabalık oluşturdu. Burada etkinliğin başlamasını bekleyen aileler, etkinlikten  dolayı Başkan İsmail Say’a teşekkür etti.

“BEKLEDİĞİMİZİN ÇOK ÜSTÜNDE BİR KATILIM VAR”

Yarıyıl tatilinde çocukların eğlenmesi amacıyla bu programı düzenlediklerini ifade eden Edremit Belediye Başkanı  İsmail Say, şunları kaydetti: “ Hakikaten çok güzel bir hava ve kar var. Çocuklarımızın kar ile buluşması, kar topu eğlencesi ve yanında kızak kayabilmesi için bir etkinlik düzenledik. Beklediğimizin çok çok üstünde çocuklarımızın ve ailelerimizin rağbeti var. İnşallah güzel bir festival havası ile ve sonrasında ikramlarımızla günümüzü sonlandıracağız. Kışın tam anlamıyla yaşandığı bir dönemi geçiriyoruz. Kar, geçen sene kurak geçen bir dönemin bu sene müjdesi olur. Buraya bugün gelen tüm ailelerimize, çocuklarımıza sağlıklı, huzurlu, mutlu bir gün diliyorum. Yarıyıl tatilini dolu dolu geçirirler inşallah.” 

POLİSLER DE ÇOCUKLARIN COŞKUSUNA ORTAK OLDU

Kayak ve kartopu festivalinin yapıldığı alana Edremit Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı polis memurları da gelerek çocukların eğlencesine ortak oldu. 4 kişilik polis ekibi alana gelerek, kaymak isteyen çocukların kızaklarını yokuş aşağı kaydırdı. Polislerin bu tutumundan dolayı sevinen çocuklar, polis ağabeyleriyle ve ablaları ile neşeli vakit geçirdi. 

AİLELER, ETKİNLİKTEN MEMNUN KALDI

Edremit Belediyesi tarafından sosyal etkinlik programı kapsamında düzenlenen programa çocukların yanı sıra aileleri de büyük ilgi gösterdi.
Programın başlamasına saatler kala alana gelen aileler kalabalık oluşturdu. Zaman zaman aileler arasında yapılan sohbetler de yapılan etkinliğin çocuklara motivasyon konusunda iyi yansıyacağını dile getirirken, çalınan müzikler eşliğinde ise konser havası yaşandı.

ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ  

Havaların aşırı soğuk olmasından dolayı yarıyıl tatilini evde geçirmek zorunda kalan çocuklar, festivali bir fırsat bilip alana akın etti.
Kayak ve Kartopu Festivalinin yapıldığı alana saatler öncesinden aileleri eşliğinde gelen çocuklar, kızaklarını kaptıkları gibi kayak pistine koştu.
Burada paylaşımın da önemini yetkililerden öğrenen çocuklar, beklenenden daha fazla olmaları nedeniyle sırasıyla kayarak kızak alamayan arkadaşlarının da kaymasını sağladılar.
Edremit Belediyesi tarafından Edremit Esentepe Kiracılar TOKİ Mevkiinde düzenlenen “Kızak ve Kartopu Festivali” yapılan sıcak çorba ikrami ile sona erdi.
Haber: Mehmet Selim KURT

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4