Adır Çeşmesinden Amik Kalesine doğa yürüyüşü

Van Büyükşehir Belediyesi, kültür ve doğa etkinlikleri kapsamında 450 kişilik bir grupla Adır Çeşmesinden Amik Kalesine yürüyüş düzenledi.

Adır Çeşmesinden Amik Kalesine doğa yürüyüşü

Büyükşehir Belediyesi tarafından, vatandaşlara yönelik başlatılan kültürel etkinlikler yoğun katılım ile devam ediyor. Bu kapsamda Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, pandemi ve gündelik hayatın koşturmacasından yorulup, strese, kent yaşamına ara vermek isteyenler için kültür ve doğa yürüyüşü etkinliği düzenledi. 
Van Gölünün eşsiz doğası, Tarihi Adır Çeşmesi ve Amik Kalesi’ne düzenlenen doğa yürüyüşü ve fotoğraf etkinliği renkli görüntülere sahne oldu. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen doğa gezisi ve fotoğraf etkinliği doğaseverlerden yoğun ilgi görürken, yamaç paraşütü renkli görüntüler oluşturdu..
Sabah saatlerinde Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına ait araçlarla ücretsiz olarak Yaylıyaka Mahallesinde bulunan Adır Çeşmesine götrülen 450 doğasever, buradaki ikramların ardından hazırlıklarını tamamlayarak, 6 kilometrelik yürüyüş parkuruna başladı. Yürüyüş etkinliği ve gezi programı yaklaşık 5 saat sürdü. Yürüyüş etkinliğinin tamamlanması ardından katılımcılara Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca sıcak çorba ve semaver çayı da ikram edildi.

‘GENÇLER İÇİN İYİ BİR ETKİNLİK’
Etkinliğe katılan doğasever Şilan Aykut; “Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu bu etkinliği çok beğendim. Biz gençler için çok iyi bir etkinlik. Şu an geldiğimiz yerler önceden bize bildiriliyor. Böyle etkinliklerin sürekli yapılması lazım” ifadelerini kullandı.
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde öğrenci olduğunu belirten İremnur Suçin ise, “Buraya Van Büyükşehir Belediyesinin organizasyonunda geldik. Bizim böyle etkinlikler yapma imkanımız olamayabiliyor. Bunun için Van Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Yürüyüş, çöp toplama etkinliği ve hatıra fotoğrafı ile son buldu. / Prestij Haber Merkezi
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER