Haber Detayı
16 Nisan 2021 - Cuma 12:36
 
Yeni hat çekildi, su sorunu çözüldü
Van Büyükşehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu şebekesine yönelik altyapı yatırımlarını sürdürüyor.
GÜNDEM Haberi
Yeni hat çekildi, su sorunu çözüldü

Bu kapsamda VASKİ Genel Müdürlüğü, Erciş İlçesi’nde yaklaşık olarak 20 yıldır içme suyu şebekesinden faydalanamayan yerleşim yerlerinin içme suyu problemini çözmek için çalışma başlattı. Yapılan açıklamada, VASKİ Kuzey Şube Şefliği Ekiplerince, Erciş İlçesi'ndeki Örene Mahallesi ve Çakırlar Mevkiinde 2500 metre, Çelebibağ Mahallesi Cihangören yolu üzerindeki yerleşim yerlerine 600 metre olmak üzere toplamda 3100 metre yeni içme suyu hattı çekilerek mahalledeki su sorununun kısa sürede çözüldüğü belirtildi.

 

GEZGEN: EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

VASKİ ekiplerince kısa sürede tamamlanan çalışmanın ardından VASKİ Genel Müdür Yardımcısı Abdulvahap Gezgen ve İşletmeler Dairesi Başkanı Bahattin Önder, çalışmanın yapıldığı mahallelerde incelemelerde bulundu. Genel Müdür Yardımcısı Gezgen, yeni içme suyu hattını kısa sürede tamamladıklarını ve vatandaşların talepleri doğrultusunda çalışmalarına ara vermeden ivedilikle devam ettikleri belirterek, şunları kaydetti; “Erciş ilçemizdeki Örene Mahallesi, Çakırlar Mevkii, Çelebibağ Mahallesi ve Cihangören yolu üzerindeki yerleşim yerlerimizin uzun yıllardır devam eden içme suyu problemine yönelik çalışma başlatarak, kısa sürede tamamladık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, hayırlı olsun” dedi.

Daha sonra Örene ve Çelebibağ mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri, su sorunun çözülmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek; VASKİ Genel Müdürlüğüne teşekkür etti. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Yeni, hat, çekildi,, su, sorunu, çözüldü,
Haber Yazılımı