Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 14:33
 
Yeni başhekim İliklerden, görevi devraldı
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli tarafından Dursun Odabaşı Tıp Merkezi Başhekimliğine atanan Dr. Öğretim Üyesi Ümit Haluk İliklerden görevi eski başhekim Prof. Dr. Cengiz Demir'den devraldı.
SAĞLIK Haberi
Yeni başhekim İliklerden, görevi devraldı

Van YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi'ne Rektör Prof. Dr. Hamdullah Şevli tarafından başhekim olarak atanan Dr. Öğretim Üyesi Ümit Haluk İliklerden eski başhekim Prof. Dr. Cengiz Demir'den görevi devralarak iş başı yaptı. Devir teslim töreninde konuşan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Tuncer, Prof. Dr. Cengiz Demir'e yaptığı hizmetlerinden dolayı plaket vererek, "Hastanemize çok ciddi katkıları olan, hastanemizin bazı eksik kısımlarının yapımında imzası olan, ayrıca Van'a da katkısı olan Cengiz Hocamıza teşekkür ediyoruz" dedi.
Başhekim İliklerden ise Prof. Dr. Cengiz Demir'in hastaneye çok büyük hizmetler yaptığının altını çizerek, " Hastalar ve hasta yakınları tarafından da çok sevilen hocamıza bugüne kadar verdiği emeklerden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Prof. Dr. Demir, 21 yıl gibi uzun bir süre Van'da çalıştığını ve bu şehre hizmet ettiğini ifade ederek, "Tüm ekibimizle gece gündüz çalışarak Van halkına hizmet ettik. Buradan giderken gözüm arkada kalmayacak. Çünkü bu görevi daha önce yöneticilik yapmış ve yöneticiliği esnasında başarılara imza atmış bir kardeşime teslim ediyorum. İnşallah hastanemizi buradan alıp daha iyi yerlere taşıyacaktır." şeklinde konuştu.
Program fotoğraf çekimin ardından sona erdi./ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Yeni, başhekim, İliklerden,, görevi, devraldı,
Haber Yazılımı