Haber Detayı
13 Aralık 2019 - Cuma 15:00
 
VAYAB'tan şiir ve müzik dinletisi
Kültür sanat alanında etkinlikler gerçekleştiren Van Yazarlar ve Şairler Birliği (VAYAB) Edremit’te bulunan Hürriyet Koleji ile ortak bir program ile “6. Vangölü Yakamozları Şiir ve Müzik Dinletisi” etkinliği gerçekleştirdi.
SANAT Haberi
VAYAB'tan şiir ve müzik dinletisi

Hakan Pütün’ün sunumuyla gerçekleşen etkinlikte dinleyiciler okunan şiirler ve seslendirilen türkülerle unutulmaz anlar yaşadı. 
Programda Yaşar Adıyaman, Leyla Mihrinaz Engin, Müştehir Karakaya, Ümit Kayaçelebi, Fuat Arpa, Lokman Tekin, M.Salih Geçken, Erkan Düz ve Mehmet Feyat okudukları şiirlerle dinleyicilere farklı bir atmosfer yaşattılar.
Halk Ozanı Hüsamettin Ergül ile Müzisyen Osman Korkmaz da seslendirdikleri parçalarla büyük beğeni aldı. Program, plaketlerin takdimi ile sona erdi.
Etkinlikte konuşan VAYAB Başkanı Yaşar Adıyaman, “Hürriyet Koleji ile Van Şair ve Yazarlar Birliği'nin ortaklaşa düzenlemiş olduğu "6.Van Gölü Yakamozları Şiir ve Müzik dinletisinin ana teması “şiir hürriyettir” oldu. İnsan odaklı şiir dinletisine ilgi oldukça fazlaydı. Büyük katkı sunan Hürriyet Koleji Müdürü Ramazan Yavuz başta olmak üzere Kazım Acar ve tüm çalışanlara, emek verenlere, teşrif edenlere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.
Hürriyet Koleji Müdürü Ramazan Yavuz da, VAYAB ile bundan sonra da daha güzel etkinlikler düzenlemeyi istediklerini belirterek, "Bu gün şiirler ve müzikle hoş zaman geçirdik. VAYAB Başkan ve üyelerine teşekkür ederiz” dedi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: VAYAB'tan, şiir, ve, müzik, dinletisi,
Haber Yazılımı