Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 09:14
 
Vanlıların 'yeşil alan' ısrarı
2011 yılında meydana gelen depremin ardından kullanılamaz hale gelen Van Devlet Hastanesi’nin tahliye edilmesi sonrasında, boş durumda kalan yaklaşık 7 bin metrekarelik alanın TOKİ tarafından satışa çıkarılmasına, Vanlılar razı gelmiyor. Van'ın yeşil alan ve park konusunda son derece yetersiz bir durumda olduğunu belirten vatandaşlar, söz konusu yerin satışından vazgeçilmesini, yeşil alan ve parka dönüştürülmesini talep ediyor. Özellikle sosyal medya üzerinden kampanyalar gerçekleştiren Vanlılar, “Eski Devlet Hastanesi yeri yeşil alan olsun” diyerek seslerini duyurmaya çalışıyor.
GÜNDEM Haberi
Vanlıların 'yeşil alan' ısrarı

Daha önce de satışı çıkarılan ancak girişimler sonucu satışı durdurulan Eski Devlet Hastanesi yeri TOKİ tarafından bir kez daha satış listesine konuldu.

 

“Alanın satılıp beton yığınına dönmesini değil, park ve yeşil alan olmasını istediklerini” belirten vatandaşlar da yeniden girişimlerde bulunmaya başladı.

 

VANGÖLÜ AKTİVİSTLERİ TOPLANTI YAPTI

 

Söz konusu alanın daha önce de satışa çıkarılması sırasında, satışın durdurulması ve alanın yeşil alan ve parka dönüştürülmesi için yoğun girişimlerde bulunan Vangölü Aktivistleri Derneği üyeleri, alanın yeniden satışa çıkarılması sonrasında bir kez daha harekete geçti.

 

Dernek üyeleri, dernek başkanı Erdoğan Özel başkanlığında istişare toplantısı düzenleyerek bir dizi karar aldı.

 

Alınan kararlar şu şekilde açıklandı;

 

“1- 1. Sosyal Medyada, #VanaSahipÇık htag ile Salı akşamı (03.12.2019-bugün) 20:00'da TT çalışması,

 

2. Platform üyeleri ile toplantı,

 

3. Konunun muhatapları ile görüşme yapılması..”

 

Ayrıca, alanın satılmaması ve yeşil alana dönüştürülmesi amacıyla sosyal medya üzerinden çeşitli imza kampanyalarının da başlatıldığı görüldü. 

/ Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Vanlıların, 'yeşil, alan', ısrarı,
Haber Yazılımı