Haber Detayı
09 Aralık 2019 - Pazartesi 16:58
 
Vanlı Halterci, Avrupa ikincisi oldu
İsrail’de 14 ülkeden 104 sporcunun katılımı ile düzenlenen Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonasında; Van’ın Milli Haltercisi Şahin Çelik, 49 kilo kategorisinde koparmada 86 kiloda ikinci, silkme 99 kiloda beşinci, toplam puanları ile de 185 kilo kaldırarak Avrupa 2.’si oldu.
SPOR Haberi
Vanlı Halterci, Avrupa  ikincisi oldu

Alınan başarılı sonuçtan memnun olduğunu söyleyen Şahin Çelik’in Milli Antrenörü Cihan Ertunç, "Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonasına katılarak dereceye girebilmek için rakipleri ile kıyasıya mücadele sergileyerek Ülkemize koparmada 86 kiloda gümüş, silkmede 99 kiloda beşincilik, toplam puanları ile 185 kilo kaldırarak Avrupa ikincilisi olarak gümüş madalyayı ülkemize ve ilimize kazandıran başta sporcumuz Şahin Çelik’i ve burada centilmence mücadele sergileyip başarılı dereceler elde eden bütün sporcularımızı ve antrenörlerimizi yürekten kutluyoruz. Her geçen gün başarı çıtasının artarak devam ettiği halter branşındaki başarılarımız; bizlerin disiplinli ve kararlı bir şekilde daha güzel başarılara imza atmamızı sağlıyor. Bu güzel duygu ve düşüncelerle bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç da; "Amatör spor dallarına yaptığımız yatırımların karşılığını almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Avrupa ve Türkiye’de birçok şampiyonluklara ve derecelere imza atan sporcumuz ile bir kez daha gurur duyuyoruz. Cihan hocamız ve yardımcı antrenörlerimiz Azad ve Yusuf hocalar ilimizde halterde sıkı bir çalışma programı uygulayarak gençlerimizi her şeyden önce kötü alışkanlıklardan ve kötü çevrelerden koruma adına onları sporla tanıştırıyor. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu süreçte Şahin Çelik kardeşimizin İsarail’de yapılan Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonası Avrupa İkinciliği derecesindeki performansı bizleri ayrıca mutlu etti. Ülkemiz adına katıldığı yarışmalarda ilimizin adını böylesi güzel ve gurur verici başarılarla duyuran sporcumuzu ve antrenörlerimizi kutluyor, kendilerine bundan sonraki katılacakları müsabakalarda başarılar diliyoruz." dedi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Vanlı, Halterci,, Avrupa, , ikincisi, oldu,
Haber Yazılımı