Haber Detayı
15 Ağustos 2020 - Cumartesi 10:34
 
Van Spor, başkanını seçiyor
TFF 2. Lig'de mücadele eden Van Spor FK'de bugün gerçekleştirilecek olan olağan kongrede, yeni yönetim belirlenecek. Mevcut Başkan Servet Yenitürk'ün aday olmayacağını açıklamasının ardından geçtiğimiz hafta Murat Çevik'in aday olacağını duyurması ile gidilen olağan genel kurul, yeterli çoğunluğun sağlanamamasının ardından bugüne ertelendi. Olağan Genel Kurulun ertelenmesinin ardından hafta içi önemli gelişmeler yaşandı. Murat Çevik'in ardından birden çok yeni isim de Van Spor FK'de başkanlık için aday olabileceğini duyurdu. Bu gelişmeler üzerine bugün yapılacak olan olağan kongrede Van Spor'un yeni yönetim kurulu ve başkanı belirlenecek.
SPOR Haberi
Van Spor, başkanını seçiyor

Bu sezon TFF 2. Lig'de mücadele eden ve pandemi nedeniyle tamamlanmadan tescillenen ligi 7. sırada tamamlayan Van Spor'da olağan genel kurul heyecanı yaşanıyor. Mevcut başkan Servet Yenitürk'ün aday olmayacağını açıkladığı Van Spor FK'de taraftarlar da sabırsızlıkla yeni yönetimin oluşmasını ve yeni sezon hazırlıklarının başlamasını bekliyor.

 

2. Lig'de mücadele edecek bir çok kulübün transfer çalışmalarını gerçekleştirdiği bu günlerde Van Spor FK'de ise henüz yönetim belirsizliği yaşanıyor. Geçtiğimiz sezon takımda forma giyen birçok başarılı futbolcunun da başka takımlara transfer olmasıyla birlikte taraftarların morali bozulurken, biran önce yeni yönetimin oluşturulması ve sezon hazırlıklarının sağlıklı bir şekkilde yapılması isteniyor.

 

Hafta içinde birkaç ismin Van Spor FK Yönetim Kurulu Başkanlığı'na adaylığını açıklamasının ardından bugün gerçekleştirilecek olan Olağan Genel Kurul'da kimlerin hangi listelerle yönetime aday olduğu belli olacak. Gerçekleştirilecek olan konuşmaların ardından gidilecek olan seçimde delegeler yeni yönetimi ve kulübün yeni başkanını seçmiş olacak.

 

Tarafttarların da yakından takip edeceği seçim sonrası oluşacak olan yeni yönetimin, elini çabuk tutması, transfer çalışmalarını biran önce sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmesi ve takımı yeni sezona iddialı bir şekilde hazırlaması beklentisi hakim.
Van Valiliği tarafından da daha önce yapılan açıklamada, Olağan Genel Kurulun Van'a ve Van Spor'a hayırlı olması temennisi dile getirildi. Açıklamada, “Van Spor’un yeni yönetiminin Van halkını birleştirici ve kucaklayıcı olmasını temenni ediyoruz. Yeni yönetimin oluşumunda hiçbir kişi ve kurumun yanında veya karşısında olmayacağız. Yasal mevzuat çerçevesinde ve tüm Van halkını kucaklayacak yeni yönetim kimlerden oluşursa oluşsun her zaman yanında olacağız.” ifadelerine yer verildi./ Haber: Umut TARHAN

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Van, Spor,, başkanını, seçiyor,
Haber Yazılımı