Haber Detayı
26 Ekim 2020 - Pazartesi 12:56
 
Türkmenoğlu: 'Van'ımıza yakışır bir kongre gerçekleştirmek istiyoruz'
AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, 31 Ekim'de yapılacak olan Van 7. Olağan İl Kongresi öncesi yerel ve yaygın basın mensupları ile bilgilendirme amaçlı bir araya geldi.
SİYASET Haberi
Türkmenoğlu: 'Van'ımıza yakışır bir kongre gerçekleştirmek istiyoruz'

AK Parti Van İl Binasında düzenlenen toplantıya, AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, AK Parti Van İl Kadın Kolları Başkanı Havva Duran, AK Parti Van İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Çalağan, yerel ve yaygın basın mensupları katıldı.
Burada basına 31 Ekim 2020 tarihinde yapılacak olan AK Parti Van 7'nci olağan kongresi hakkında açıklamalarda bulunan Türkmenoğlu, şunları söyledi: “Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın onayları ve Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir'in talimatları doğrultusunda AK Parti Van 7. Olağan İl Kongremizi, 31 Ekim Cumartesi günü, saat 12.30'da Şehir Stadyumunda gerçekleştireceğiz. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Van'ımıza teşrif edecek olmasının heyecanı ve haklı gururunu yaşıyoruz. Kentimize, Bölgemize ve Ülkemize çağ atlatan, ayrıca mega projeleri hayata geçiren Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı en iyi şekilde ağırlayarak, uğurlamak için büyük bir çaba içerisindeyiz. Kongre Komisyonumuz başta olmak üzere tüm ilçe ana kademe, kadın ve gençlik kolları teşkilat mensuplarımız ile birlikte çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Havaalanı stat güzergahımız ile şehir stadımızda organizasyon çalışmalarımız devam ediyor. Van'ımıza ve bizlere yakışır bir kongre gerçekleştirmek istiyoruz. Partimizin 2023 hedeflerine ulaşmasında Van'da bizlere verilen çok önemli görevin sorumluluk bilinci ile partimizi daha iyi noktalara taşıyacağız. Bu kongremizde, partimizde daha önce görev almış veya yeni görev alacak, gönül vermiş, emek harcamış dava arkadaşlarımız ile birlik ve beraberlik örneği sergileyeceğiz.”
Kongrede pandemi tedbirlerine uyulması konusunda hassasiyet gösterilmesini isteyen Türkmenoğlu; “Covid 19 salgını ile mücadelede hükümetimizin çalışmaları takdire şayandır. Haliyle kongremizde özellikle maske, mesafe ve temizlik uyarılarına istinaden katılımcılarımızın hassasiyet göstermelerini rica ediyoruz. Pandemi sürecini göz önünde bulundurarak yaşayacağımız bu heyecana Van halkımızı da davet ediyoruz. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın geçiş yapacağı havaalanı ile stat arasındaki güzergahın büyük bir coşku koridoruna dönüşmesi için tüm halkımızı bekliyoruz. Kongremiz Van halkına, bölgemize ve ülkemize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.
Haber: M. Selim KURT

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Türkmenoğlu:, 'Van'ımıza, yakışır, bir, kongre, gerçekleştirmek, istiyoruz',
Haber Yazılımı