Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 14:30
 
Taekwondo İl Birinciliği müsabakaları tamamlandı
Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 2019 yıllık faaliyet programında yer alan ve Taekwondo İl Temsilciği organizasyonluğunda bu hafta sonu 8 kulüpten 106 sporcunun katılımı ile, Gençler ve Büyükler Taekwondo İl Birinciliği Müsabakaları ve Türkiye Şampiyonası seçmeleri, İskele Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Spor Salonunda yapıldı.
SPOR Haberi
Taekwondo İl Birinciliği müsabakaları tamamlandı

Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 2019 yılı faaliyet programında yer alan ve taekwondo il temsilciliği tarafından organize edilen Taekwondo İl Birinciliği Müsabakaları ve Türkiye Şampiyonası seçmeleri genç erkekler ve genç kızlar, büyük erkekler ve büyük kızlar kategorilerinde il genelinden toplam 8 kulüpten 106 sporcunun katılımı gerçekleştirildi.
Ailelerin de yoğun bir ilgi gösterdiği ve çekişmeli müsabakaların yaşandığı taekwondo il birinciliği müsabakaları gecenin geç saatlerine kadar devam etti. Zorlu ve çekişmeli müsabakaların sonunda dereceye giren sporculara ödülleri, Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Taekwondo İl Temsilcisi Murat Yazlık, Okul Müdürleri ve çocuklarını izlemeye gelen veliler tarafından verildi.
Yapılan ödül töreni sonunda açıklamalarda bulunan taekwondo il temsilcisi Murat Yazlık, il seçme müsabakalarında birinci olan sporcuların Türkiye Taekwondo Şampiyonası’na katılacaklarını belirterek, hedeflerinin ulusal ve uluslararası turnuvalarda şampiyonluk yaşatan sporcular yetiştirmek olduğunu söyledi. Yazlık; "İnşallah burada dereceye giren sporcularımız Ocak ayında yeri ve tarihi federasyonumuz tarafından belirlenecek olan Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil edeceklerdir. Van Taekwondo İl Temsilciliği olarak organizasyonluğunu yaptığımız ve 8 kulübümüzden 106 sporcumuzun katılım sağladığı Taekwondo İl Birinciliği ve Türkiye Şampiyonası seçmelerinde bizlerden hiçbir desteğini esirgemeyen başta; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz olmak üzere, müsabakalarda görev alan antrenörlerimize ve hakemlerimize çok teşekkür ediyor, ilimizi Türkiye Şampiyonasında temsil edecek sporcularımıza da şimdiden başarılar diliyoruz.” şeklinde konuştu. 
Taekwondo İl Birinciliği seçmelerini sporcular ile birlikte tribünden izleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ise; "İl Müdürlüğümüz ve Taekwondo İl Temsilciliğimiz organizasyonluğunda bugün 8 farklı kulüpten 106 sporcumuzun katılım sağladığı, Taekwondo İl Birinciliği ve Türkiye Şampiyonasında kendi rakiplerini mağlup ederek, en iyi sonuçları almak için zorlu karşılaşmaların yaşandığına bizzat şahitlik ettik. Her zorlu ve çekişmeli geçen müsabakalar sonunda sporcularımızın bu branşa ne kadar yatkın ve hevesli olduklarını gördük. Yapılan bu müsabakalar ile ilin en iyi sporcuları belirlenmiş oldu. Van’da bugün önemli bir seçme müsabakasının heyecanını yaşıyoruz. Hedefimiz her kategoride en başarılı sporcularımızla şampiyonalara katılmak. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek ve her zaman olduğu gibi başarı kürsüsünde gurur verici başarılar ile yer almaktır. Bu duygu ve düşüncelerle il birinciliği müsabakalarının gerçekleşmesinde emeği geçen il temsilciliğimize, sporcularımızın yetişmesinde emekleri oldukça fazla olan antrenörlerimize ve salonumuzu dolduran değerli ailelerimize de çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Taekwondo, İl, Birinciliği, müsabakaları, tamamlandı,
Haber Yazılımı