Haber Detayı
09 Aralık 2019 - Pazartesi 12:55
 
Sünnetçioğlu, Çaldıran'da hastane inşaatını inceledi
Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Çaldıran ilçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
SAĞLIK Haberi
Sünnetçioğlu, Çaldıran'da hastane inşaatını inceledi

Sağlık hizmetlerini yerinde görmek amacıyla Çaldıran Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunarak personel ve hastalar ile sohbet eden Sağlık Müdürü Sünnetçioğlu, daha sonra Çaldıran ilçesinde yapımı devam eden 75 yataklı Çaldıran Devlet Hastanesi inşaatında da incelemelerde bulundu ve yöneticilerden ile firma yetkililerinden bilgi aldı.
İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Adem Ergioğuz ile birlikte Çaldıran Devlet Hastanesi inşaat alanında incelemelerde bulunarak, çalışmalarda gelinen aşama hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgiler aldı. 
Sünnetçioğlu, “Çaldıran İlçemizde mevcut bulunan devlet hastanemizin yetersiz kalışından dolayı hastalar Van’a veya çevre ilçelere gitmek zorunda kalıyorlardı. Sağlık Bakanlığımızın sağlık yatırımları kapsamında yapımı devam eden tam teşekküllü 75 yatak kapasiteli devlet hastanemizin yapımı devam etmekte. Yeni hastanemiz 2645 metrekare olmakla beraber arsa alanı 27651 metrekaredir. Yeni hastanenin, eski hastane ile hiçbir şekilde mukayese edilemeyecek kadar mükemmel olacağını belirtmek isterim. Vatandaşlarımıza daha kaliteli sağlık hizmeti sunabilmek için çalışmaktayız. Bu, bizim sağlığa bakış açımızı gösteriyor. Bu hastanede her polikliniğin kendi müstakil alanı olması son derece önemli. Çaldıranlı hemşerilerimizin birinci sınıf sağlık hizmeti almasına imkan verecek bir hastane olacak. Hastanemizin yapılmasıyla ilçemizin sağlıkla alakalı sorunlarını çözüme kavuşturmuş olacağız" dedi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sünnetçioğlu,, Çaldıran'da, hastane, inşaatını, inceledi,
Haber Yazılımı