Haber Detayı
17 Ekim 2020 - Cumartesi 16:39
 
SP İl Başkanı Özay İlhan; 'Yarım bırakılan işler tamamlanmalı'
Saadet Partisi (SP) Van İl Başkanlığı tarafından her hafta düzenlenen basın toplantılarının bir yenisi daha gerçekleştirildi. Açıklama yapan SP Van İl Başkanı Özay İlhan, Van'da yarım bırakıldığını veya olması gerektiği gibi yapılmadığını söylediği işleri hatırlatmak istediklerini söyledi.
SİYASET Haberi
SP İl Başkanı Özay İlhan; 'Yarım bırakılan işler tamamlanmalı'

İlhan, bu manada tespitlerini maddeler halinde şu ifadelerle açıkladı;
"1-Van Çevreyolu 10 yıldan fazla süredir yapımına başlanmış, yarım bırakılmış ve her ay farklı şekillerde söz verilmiş, netice olarak yarım yamalak kalmıştır.
2-Van Şehir Stadyumu defalarca söz verilmiş, portatif tribünler yapılmış ve bir türlü yeni stadyum noktasında adım atılmamıştır.
3- Van şehirler arası otobüs terminali bir türlü yenilenmemiş, yanı başına ek bina yapılarak çözüm üretilmeye çalışılmış, sonuç olarak şehrimize yakışmamaktadır.
4-Şehrimizin en merkezi noktasında Van City adında bir AVM yapılmış ve işlevsiz bir hal almış, hali hazırda satışa çıkarılması gündeme getirilmiştir.
5-Van Kent Meydanı yapılacak diye tarihi Van Müzesi yıkılmış, projeye başlanmış ve her ne hikmetse bu proje de neticelendirilmemiş, sözler havada kalmıştır.
6-Van'ımızın merkezinde otopark adı altında devasa bina yapılmış, faaliyete geçmeden defalarca tadilat yapılmış, en sonunda bir ucube olarak şehir merkezinde kalmış, milyonlarca para heba edilmiştir.
7-Van İskelesi insanların ailecek vakit geçirdiği, nefes aldığı bir yerken bir anda yıkılmış, yarım yamalak bırakılmıştır.
8-Van Adliye Lojmanları yapılmış, bir gün bile kullanılmadan harabeye dönüşmüştür.
9-Van Kent Müzesi yapılacak diye devletin kesesinden toplantılar tertip edilmiş, netice olarak hiç bir şey yapılmadan proje askıya alınmıştır.
10-Valilik karşısında bulunan tekel binası için defalarca söz verilmiş, hiç bir adım atılmamıştır."
SP Van İl Başkanı Özay İlhan, yarım bırakıldığını iddia ettiği işlerin tamamlanması talebinde bulundu. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: SP, İl, Başkanı, Özay, İlhan;, 'Yarım, bırakılan, işler, tamamlanmalı',
Haber Yazılımı