Haber Detayı
14 Aralık 2019 - Cumartesi 17:21
 
SP'den 3 vekile 3 soru
Saadet Partisi (SP) Van İl Başkanlığı, Van’ın sorunlarına ilişkin olarak AK Parti Van Milletvekillerine yaptıkları çalışmalarla ilgili sorular yöneltti.
SİYASET Haberi
SP'den 3 vekile 3 soru

Van’ın sorunlarıyla ilgili olarak her hafta düzenli olarak farklı bir konuyu gündeme taşıyan SP Van İl Başkanlığı, bu kez de AK Parti’nin Van Milletvekillerine ilişkin açıklama yaptı.

 

Büyükşehir İş Merkezi’nde bulunan parti binasındaki açıklamayı SP Van İl Başkanı Özay İlhan, yaptı.  

 

3 VEKİLE 3 SORU

 

İl Başkanlığı olarak Van’a ilişkin konularda her Cumartesi günü toplanarak yaptıkları 6’ıncı toplantıları olduğunu belirten İlhan, “Bugün 14 Aralık 2019. Bu haftaki gündemimiz, 24 Haziran 2018 seçimlerinde iktidarın Van'dan meclise seçilen Milletvekilleri.” dedi. 

 

Vekillerin şimdiye kadar Van için yaptıkları çalışmaları merak ettiklerini ve cevap aradıklarını belirten İlhan, sırasıyla şu soruları sordu:

 

“1-24 Haziran seçimlerinde ilimizden meclise seçilen ve bir buçuk yıldır mecliste Van Milletvekili olarak bulunan sayın Osman Nuri Gülaçar, Milletvekili olduğunuz günden bu yana Van'ın hangi kronik problemine çözüm ürettiniz?

 

2-Yine aynı yıl meclise giren sayın İrfan Kartal, Milletvekili olduğunuz günden bu yana Van'ın hangi sorununu meclis gündemine taşıdınız?

 

3-Bir buçuk yıldır mecliste Van'ı temsilen bulunan sayın Abdullahat Arvas, aynı zamanda işadamı olmanız nedeniyle sormak istiyoruz; Van'ımızın en önemli sorunlarının başında gelen işsizliğin çözümü başta olmak üzere ilimizin hangi problemine çare ürettiniz?”

 

‘KAMUOYUNA AÇIKLAYIN’

 

Vekillerin yaptıkları çalışmaları kamuoyuyla paylaşmayı beklediklerini ifade eden İlhan, “İktidar partisinin milletvekillerine, Van'ımızla ilgili bugüne kadar yapmış oldukları çalışmaları ve 2020 yılında yapmayı planladıkları çalışmaları kamuoyuyla paylaşmaya davet ediyoruz. Bu anlamda sayın milletvekilleri arzu ederlerse Saadet Partisi İl Başkanlığımızın kapısı açıktır, bizler ilimiz basınını davet eder, onları ağırlarız, kendileri de buradan yaptıkları ve yapmayı planladıkları çalışmaları açıklayabilirler.”

 

KİTAPÇIK HATIRLATMASI

 

İl Başkanlığı olarak bastırdıkları Van’ın Sorunları ve Çözüm Önerileri adlı bir tane de kitapçıkları olduğunu hatırlatan İlhan, “Buradan bir kez daha ifade etmek istiyoruz; Van'ın kitapçık haline gelmiş sorunlarına çözüm için ciddi adımlar atınız! Yok, eğer bu sorunlardan ve çözüm önerilerimizden haberdar değilseniz, bir an evvel Saadet Partisi Van İl Başkanlığı binamızdan temin edebilirsiniz.” diye kaydetti. 

Haber: Adil HARMANCI

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: SP'den, 3, vekile, 3, soru,
Haber Yazılımı