Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 13:47
 
Sokak hayvanları için gönüllü olarak çalışıyorlar
İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin, ilçe sınırlarında yeme-içme gibi temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken sahipsiz sokak hayvanlarının beslenmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü kaydedildi.
YAŞAM Haberi
Sokak hayvanları için gönüllü olarak çalışıyorlar

Gönüllü vatandaşlarla birlikte her hafta farklı bir noktada besleme çalışması yapan ekiplerin, bu hafta da üniversite öğrencilerden oluşan gönüllüler ile birlikte Sıhke Gölü ile Van Kalesi çevresinde sokak hayvanları için besleme çalışmalarını yürüttüğü belirtildi.
Bütün hafta boyunca mesai yapan ekiplerin bu hafta sonunda da üniversite öğrencileriyle birlikte sokak hayvanlarının yoğun bulunduğu Sıhke Gölü ile Van Kalesi civarında yiyecek bulma sıkıntısı çeken hayvanlara yiyecek dağıttığı vurgulandı.
Gönüllüler ile sokak hayvanlarının besleme sırasındaki görüntüleri güzel anlara sahne oldu. Bu etkinlikler sayesinde insanlar ile hayvanlar arasındaki bağın güçlenmesinin hedeflendiği ifade edilirken, gönüllü üniversite öğrencilerinin herkesi bu duyarlı projede buluşmaya davet ettiğine işaretedildi. 
İpekyolu Belediyesi ekipleri ile üniversite öğrencilerinden oluşan gönüllüler daha sonra Hayvan Bakım Evi’ne bir ziyaret gerçekleştirerek buradaki hasta ve yaralı hayvanları görme imkanı buldu.
Konu hakkında yapılan açıklamada; "İpekyolu Belediyesi özellikle kış aylarında yiyecek ve içecek bulmakta zorluk çeken sokak hayvanlarının ihtiyacını karşılamaya yönelik yürüttüğü projesini genişletilerek sürdürmeye devam edecek. Bu kapsamda sokak hayvanlarına umut olmak isteyen vatandaşlarımız belediyemizin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne müracaat ederek ekiplerimiz ile birlikte besleme çalışmalarına katılabilir." denildi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sokak, hayvanları, için, gönüllü, olarak, çalışıyorlar,
Haber Yazılımı