Haber Detayı
23 Aralık 2019 - Pazartesi 14:54
 
Şair-Yazar Şükrü Erbaş Vanlı okurlarıyla buluştu
Van İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından ‘Gençlere İlham Veren Konferanslar' etkinliği kapsamında Şair-Yazar Şükrü Erbaş okurlarıyla buluştu.
KÜLTÜR Haberi
Şair-Yazar Şükrü Erbaş Vanlı okurlarıyla buluştu

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü bünyesindeki İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğünün Doğu Anadolu Kalkınma Ajansının (DAKA) desteğiyle ‘Gençlere İlham Veren Konferanslar' etkinliğinin altıncısını gerçekleştirdi. 
İl Halk Kütüphanesinde gerçekleşen etkinlikte 1987 Ceyhun Atuf Kansu Şiir Ödülü, 1996 Orhon Murat Arıburnu Şiir Ödülü, 2002 Ahmed Arif Şiir Ödülü, 2005 Ömer Asım Aksoy Şiir Ödülü, 2012 17. Altın Portakal Şiir Ödülü, 2018 Behçet Necatigil Şiir Ödülü sahibi Şair-Yazar Şükrü Erbaş, Vanlı okurlarıyla bir araya geldi. Gençlik, edebiyat ve kitap üzerine konferans veren Erbaş, daha sonra soruları cevapladı. Etkinlik, Şükrü Erbaş’ın kitaplarını okurları için imzalamasıyla sona erdi.

Konferans sonunda bir açıklamada bulunan Kültür ve Turizm İl Müdürü Muzaffer Aktuğ, ‘Gençlere İlham Veren Konferanslar’ etkinliğine yoğun ilgi gösterildiğini ifade ederek, bu etkinliğin gerçekleştirilmesine katkı sunan DAKA’ya, organize eden İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğüne teşekkür etti.İHA

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Şair-Yazar, Şükrü, Erbaş, Vanlı, okurlarıyla, buluştu,
Haber Yazılımı