Haber Detayı
09 Aralık 2019 - Pazartesi 13:42
 
Özalpli öğrenciler Van'ı gezdi
Van Büyükşehir Belediyesi, Özalplı öğrencilere Van'ın tarihi ve turistik mekanlarını gezdirdi.
EĞİTİM Haberi
Özalpli öğrenciler Van'ı gezdi

Eğitime verdiği desteklerle birçok öğrencinin gelişimine katkı sunduğunu bildiren Büyükşehir Belediyesi, kırsal köylerde yaşayan öğrencileri tarihi mekânlarla buluşturmaya devam ettiğini duyurdu.
Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatları doğrultusunda, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığınca yürütülen sosyal sorumluluk projesi ile Özalp’te eğitim gören 90 öğrenci kentin tarihi ve kültürel yerlerini gezip Van ve Muş arasında yapılan engelliler basketbol maçını da izledi. 

Özalplı öğrenciler ilk olarak Urartu Müzesini ziyaret etti. Müzedeki Urartu dönemine ait eserleri yakından inceleyip eserlerle ilgili öğretmenlerinden bilgi alan öğrenciler, müze ziyareti sonrasında Tarihi Van Kalesi ve kedi evini gezdi. Öğrenciler bu mekanlarda da bol bol fotoğraf çektiler. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Biz Anadolu’yuz’ projesi kapsamında Gaziantep’ten, Van’a gelen çocuklarla da bir araya gelen Özalplı öğrenciler, Van Kalesinde oyunlar oynayıp sohbet ettiler. 
Ardından İskele öğretmenevinde yemeklerini yiyen öğrenciler, Van ile Muş arasında yapılan engelli basketbol maçını da izlediler. Maç boyunca takımlarına destek olan öğrenciler, maç sonunda ise iki takımın da sporcularını kutlayıp fotoğraf çektirdiler.

Keyifli bir hafta sonu geçirdiklerini söyleyen öğrenciler, etkinlik için Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Özalpli, öğrenciler, Van'ı, gezdi,
Haber Yazılımı