Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 11:54
 
Koronavirüslü işçiler, Van’a gelmeden Bolu’da durduruldu
Muradiye İlçesi Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Erkan Savar, İstanbul’dan Van’a gelen minibüsün içerisinde koronavirüslü (Covid-19) şahısların bulunduğu ihbarını değerlendirerek, hasta vatandaşların Van’a gelmeden Bolu’da hastaneye yatırılmasını sağladı.
SAĞLIK Haberi
Koronavirüslü işçiler, Van’a gelmeden Bolu’da durduruldu

İstanbul’da bir şirkette çalışan 16 işçiyi taşıyan minibüs, Van’ın Muradiye İlçesi Topuzarpa Mahallesine gelmek üzere yola çıktı.

Yola çıkmadan önce Van’a gelmeye hazırlanan bir işçi rahatsızlanınca koronavirüs testi yapıldı. Yapılan test pozitif çıkınca diğer işçilere de test yapıldı.

Testi pozitif çıkan işçi hastaneye sevk edilirken, diğer işçiler 1 gün sonra çıkacak test sonuçlarını beklemeden minibüse binerek yola çıktı.

Ancak, Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Erkan Savar’a İstanbul’dan çıkan işçilerin Muradiye İlçesi Topuzarpa Mahallesine geleceği yönünde ihbar yapıldı.

Bu ihbarı değerlendiren Kaymakam Savar, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatıyla jandarma ve sağlık ekipleri ile birlikte işçileri taşıyan minibüsle irtibata geçerek isim bilgilerinden test sonuçlarını öğrendi.

Yapılan araştırmada minibüste bulunan 5 işçinin daha testlerinin pozitif çıktığı tespit edilince yol güzergâhındaki güvenlik birimlerine haber verildi.

İşçileri taşıyan minibüs, Bolu’nun Gerede ilçesinde gerekli tedbirler alınarak durduruldu.

Sağlık ekipleri araçta bulunan ve testleri pozitif çıkan işçileri hastaneye sevk ederken, diğer işçileri de güvenlik güçlerinin kontrolü altında İstanbul’a geri gönderdi. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Koronavirüslü, işçiler,, Van’a, gelmeden, Bolu’da, durduruldu,
Haber Yazılımı