Haber Detayı
12 Ekim 2019 - Cumartesi 15:30
 
Kaymakam Mehmetbeyoğlu, mahalle muhtarları ve vatandaşlara bir araya geldi
Van’ın Erciş Kaymakamı Nuri Mehmetbeyoğlu, vatandaşların sorunlarına yönelik çözüm odaklı olarak yapılan bölgesel istişare toplantılarının üçüncüsünü Tekler Mahallesi’nde yaptı.
GÜNDEM Haberi
Kaymakam Mehmetbeyoğlu, mahalle muhtarları ve vatandaşlara bir araya geldi

Kaymakam Nuri Mehmetbeyoğlu başkanlığında, tüm kurum amirlerinin de hazır bulunduğu bölgesel istişare toplantıları devam ediyor. Merkezi bölgelerde yapılan ve merkeze yakın diğer mahalle muhtarlarının da katılımıyla gerçekleşen bölgesel istişare toplantılarında, mahalle muhtarları ve vatandaşlar söz alarak kendi mahalleleriyle ilgili sıkıntı ve taleplerini dile getiriyor. Kurumsal bazdaki sorunların yerinde ve en kısa sürede çözümü için söz alan kurum amirleri konuyla ilgili notlarını alarak sorunu çözüme kavuşturmak için gerekli çalışmaları başlatıyor. Vatandaşlar tarafından da takdirle karşılanan bölgesel istişare toplantılarının üçüncüsü ilçenin Tekler Mahallesinde yapıldı. Toplantıya Tekler grubundaki 10 mahalle muhtarı ve vatandaşlar katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Nuri Mehmetbeyoğlu, vatandaşların sorunlarını yerinde dinlemek ve kurum amirleri ile birlikte bu sorunlara çözüm üretmek amacıyla bir araya geldiklerini belirtti. Daha sonra tek tek söz alan mahalle muhtarları, mahalleleri ile ilgili sorunları dile getirdi. Sorunlarla ilgili çözüm yollarının görüşülmesinin ardından bölgesel istişare toplantısı sona erdi.

 

Kaymakam Mehmetbeyoğlu, Erciş-Adilcevaz yolunda incelemelerde bulundu
Van’ın Erciş Kaymakamı Nuri Mehmetbeyoğlu, Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) asfaltın döküleceği Erciş-Adilcevaz yolunda incelemelerde bulundu.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Erciş-Adilcevaz bölünmüş karayolu son sistem BSK asfalt ile kaplanıyor. Çalışmalar kapsamında 66 kilometrelik Erciş-Adilcevaz karayolunun 42 kilometresi, periyodik olarak BSK asfalt ile kaplanacak ve daha önce tamamlanan 14 kilometrelik BSK kaplamalı Adilcevaz-Erciş bölünmüş karayolu ile bağlantı yapılacak. Söz konusu çalışmaları yerinde inceleyen Kaymakam Nuri Mehmetbeyoğlu, yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yolun tamamlanmasıyla birlikte Erciş-Adilcevaz karayolunun son sistem asfalta kavuşacağını belirten Kaymakam Mehmetbeyoğlu, “Hükümetimiz, devletimiz bölgeye gereken önemi vererek vatandaşlarımıza hak ettiği hizmeti verme adına önemli bir çalışma başlatmıştır. BSK asfalt kaplamalı yolun tamamlanmasıyla birlikte araçlar daha rahat bir şekilde Erciş-Adilcevaz karayolunu kullanacaktır. Ben, bu hizmeti bölgemize kazandıran Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımıza bölge halkımız adına şükran duygularımı sunuyorum” dedi.

 

Kaymakam Mehmetbeyoğlu’nun okul ziyaretleri
Van’ın Erciş Kaymakamı Nuri Mehmetbeyoğlu, Tekler İlkokulu ile Tekler Üzümlü Ortaokulu’nu ziyaret ederek, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte okulları ziyaret ederek eğitim-öğretim çalışmalarını yerinde inceleyen Kaymakam Mehmetbeyoğlu, Tekler İlkokulu ile Tekler Üzümlü Ortaokulu’nu ziyaret etti. Ziyaretinde okul idarecileri ve öğretmenleri tarafından karşılanan Kaymakam Mehmetbeyoğlu, sınıfları tek tek gezerek öğrencilerle yakından ilgilendi. Çeşitli sorular sorarak, öğrencilerin bilgi birikimlerini ölçen Kaymakam Mehmetbeyoğlu, daha sonra öğretmenlerle toplantı yaptı. Toplantıda okuldaki eğitim-öğretim çalışmaları hakkında bilgiler alan Kaymakam Mehmetbeyoğlu, öğrencilerin eğitim seviyesinin arttırılması için öğretmenlere büyük görevler düştüğünü, öğretmenlerin de bu görevlerini büyük bir azimle yerine getireceklerine inancının tam olduğunu belirtti.
Kaymakam Mehmetbeyoğlu, Tekler İlkokulu ile Tekler Üzümlü Ortaokulu’nu ziyaretine Erciş İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Şimşek, İlçe Jandarma Komutan Vekili Binbaşı Evren Kaptan, Erciş Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Hikmetullah Yiğit de eşlik etti.İHA

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Kaymakam, Mehmetbeyoğlu,, mahalle, muhtarları, ve, vatandaşlara, bir, araya, geldi,
Haber Yazılımı