Haber Detayı
25 Kasım 2019 - Pazartesi 13:49
 
Gürpınarlı öğrenciler, keyiflerince eğlendi
Van Büyükşehir Belediyesi, Gürpınarlı öğrencilere hem şehri gezdirdi hem de Van Spor maçına götürerek keyiflerince eğlendirdi.
KÜLTÜR Haberi
Gürpınarlı öğrenciler, keyiflerince eğlendi

Sosyal belediyecilik konusunda birçok örnek projeyi hayata geçirdiğini bildiren Van Büyükşehir Belediyesi, söz konusu projelerle vatandaşlara önemli destekler sunulduğuna işaret etti. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projesi kapsamında Gürpınar ilçesine bağlı kırsal mahallelerde yaşayan 85 öğrenci, Van’ın tarihi ve kültürel yerlerini gezip stadyumda Van Spor maçını izledi. Büyükşehir Belediyesine ait araçlarla ilçeden alınan öğrenciler ilk olarak Urartu Müzesini ziyaret etti. Müzedeki Urartu dönemine ait eserleri yakından inceleyen öğrenciler, merak ettikleriyle ilgili öğretmenlerinden bilgi aldılar. Müze ziyareti sonrasında Tarihi Van Kalesi ve kedi evini gezen öğrenciler burada bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler. Ardından Büyükşehir Belediyesine ait aşevinde öğle yemeği yiyen öğrenciler, Van Spor’un 2-0 kazandığı Bayburt Özel İdare Spor maçını statta canlı olarak izlediler. Maç boyunca Van Spor’a destek olan öğrenciler, takımlarının attığı gollerde de büyük sevinç yaşadılar. 
İlk defa böyle bir etkinliğe katıldığını anlatan 8. Sınıf öğrencisi Zeynep Ayşin, “Ara tatilimiz oldukça verimli geçti. Bugün de Urartu Müzesini gezip Van Spor maçını izledik. Böyle güzel etkinlikleri düzenledikleri için Sayın Valimize teşekkür ediyorum” dedi. 
6. Sınıf öğrencisi Melih Kamber de, Van’ın tarihi ve kültürel yerlerini merak ettiğini belirterek, “Van Kalesi ve müzeyi gezdik. Tarihimizle ilgili bilmediklerimizi öğrendik. Geçmiş tarihlerdeki insanların yaşam tarzlarını öğrendik. Derslerimizde Urartu’yu işliyorduk merak ettiklerimizi de burada gördük. Daha sonra Van Spor maçını izledik. İki tane gol izledik. Takımızın galip gelmesi mutluluğumuzu ikiye katladı” diye konuştu. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Gürpınarlı, öğrenciler,, keyiflerince, eğlendi,
Haber Yazılımı