Haber Detayı
11 Aralık 2018 - Salı 09:33
 
Feyyaz Uçar, görevinden ayrıldı!
Van Büyükşehir Belediyespor’da önemli bir gelişme yaşandı. Teknik Direktör Feyyaz Uçar, Van'ın yerel televizyonu Kanal M'de Salih Deniz'in sunduğu Spor Aktif programında, Van Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörlük görevini bıraktığını, bundan sonra takımın başında sahaya çıkmayacağını belirterek, takım için yeni görev üstleneceğini ifade etti.
SPOR Haberi
Feyyaz Uçar, görevinden ayrıldı!

Teknik Direktör Feyyaz Uçar'ın, resmi olarak devre arasında teknik direktörlüğü bırakacağı kaydedilirken, Van Büyükşehir Belediyespor'un ilk devrenin son maçında sahasında  Düzcespor ve ardından Ziraat Türkiye Kupasında Boluspor ile oynayacağı maçlarda takımın başında Turgay Karatekin olacak.

Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, yalnız kaldıklarını, Boluspor maçına kadar takıma destek vermek isteyenleri bekleyeceklerini ve kendilerinin de her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydederek, Feyyaz Uçar'ın da teklifi ile aldıkları karar sonucunda devre arasında yeni bir teknik heyet ile yola devam edileceğini bildirdi.

Feyyaz Uçar'ın bundan sonraki süreçte Başkan Yenitürk'ün bulunamadığı maçlarda takımla birlikte olacağı, hakem hataları veya olabilecek haksızlıklar karşısında takımın menfaatini ve hakkını korumak için girişimlerde bulunacağı belirtildi.

 

UÇAR: “BEKLENTİLERİN ALTINDA KALDIK”

Teknik Direktör Feyyaz Uçar, katıldığı TV programında şunları söyledi; “Geriye baktığımızda takım olarak beklentilerin altında kaldık. Ancak yeni kurulan bir ekiptik. İskeletimizi tam olarak oluşturamadık. Bunda tabiki istediğimiz iç saha sonuçlarını elde edemememizden kaynaklı, rekabet amaçlı oyuncu değişiklikleri etkili oldu. Bana göre takımımızda öyle uzun süreli yedek bekleyecek oyuncu da yok, bunlar şans bulmalıydı, şansını iyi kullanan da devam edebilmeliydi. Bütün bunların devamında Boluspor maçından sonra Başkanımızla oturup konuştuk, bazı kararlar alınması gerektiğini müşahade ettik. Çünkü beklentiler ortada, durumumuz ortada. Biz, Başkanımızın istediği her yerde oluruz. İster takımın başında, ister arkasında, ister yanında. Geldiğimiz noktada Boluspor maçının ardından ben Elazığ'a gittim. Başkanımı aradım, dedim ki son iki maça Turgay hocamın çıkması daha hayırlı olur. Turgay hoca da son derece başarılı bir hoca. Yeni bir heyecan olur diye bu kararı aldık. Son iki maç da yine böyle olacak. Sonra başkanımızla aldığımız kararla Vanspor devre arasında yeni bir hoca ile, yeni bir heyecanla inşallah yoluna devam edecek. Benim resmi olarak Vanspor'daki teknik direktörlük görevim devre arasında sona erecek.”

 

YENİTÜRK: VANSPOR YALNIZ BIRAKILDI

Kulüp Başkanı Servet Yenitürk de, Vanspor'un yalnız bırakıldığını dile getirdi. Yenitürk, katıldığı programda şöyle konuştu; “Tek amacımız Vanspor'u layık olduğu yere getirmektir. Vanspor'a destek olsunlar, kim olursa olsun biz de sonuna kadar onlara destek oluruz. Feyyaz hocama gelince; Hocam takımımızdaki teknik direktörlük görevini resmi olarak devre arasında bırakacak. Şuan, ekibiyle birlikte yeni bir hocanın takıma heyecan katacağı düşüncesi hakim. Bunları oturup konuşacağız. Tabi Feyyaz hocam Van'ı terk etmiyor. Bizim yanımızdadır. Turgay Karatekin hocamızla iki maçımızı da tamamladıktan sonra oturup önümüze bakacağız.”

 

YENİTÜRK: “FEYYAZ HOCAMIZ, BENİM YETİŞEMEDİĞİM YERLERE YETİŞECEK”

Feyyaz Uçar'ın üstleneceği yeni göreve ilişkin de açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Yenitürk; “Feyyaz Hocamız, şahsımı temsilen Vanspor'la birlikte olacak. Çünkü ben hem iç sahada hem her deplasmanda mümkün olduğu kadarıyla takımla birlikte oldum. Böyle olunca da şahsi işlerimi çok aksattım. Bu nedenle benim bu görevlerimi Feyyaz hocam yapacak, benim gidemediğim maçlara benim adıma hocam gidecek. Benim yetişemediğim, eksik kaldığım şeylere Feyyaz hocam yetişecek. Bir de zaman zaman bunu dile getiriyoruz. Gittiğimiz deplasmanlardaki takımlar olsun, takımların taraftarları olsun, hakemler olsun, bazı sıkıntılar yaşayabiliyoruz. Hocam işte bu noktada bizim elimiz kolumuz olacak. Bize yapılan haksızlıkların takipçisi olacak hocamız. Gerekirse federasyonda, gerekirse diğer noktalarda haklarımızı savunacak. Transferlerimizde, oyuncuların kulüpleriyle, hocalarıyla görüşme yapılması konusunda Feyyaz hocamızın destekleri olacak. Feyyaz hocam inanıyorum ki her konuda destekçimiz olacak. Devam ettiğimiz takdirde yeni gelecek teknik heyet kendi işini yapacak, Feyyaz hocamızdan istediği bir talep varsa yardımcı olunacak.” ifadelerini kullandı.

 

UÇAR: HAKKIMIZ YENMESİN YETER

Yeniden söz alarak, açıklamalarda bulunan Feyyaz Uçar şunları söyledi; “Gitittiğimiz bazı deplasmanlarda hiç hoş olmayan durumlarla karşılaşıyoruz. Bizim siyasetle işimiz olmaz. Bizim amacımız takımımızı şampiyon yapmak. Türk sporunda enteresan gelişmeler var. Trabzon ve Rize'nin alt liglerle birlikte baktığınızda 8 – 9 profesyonel takımı var. Ama Büyükşehir Van'a baktığınızda sadece 1 tane 3. lig takımı var. Bu sadece başarıyla açıklanamaz. Muhakkak destekler var. Biz destek de istemiyoruz, hakkımız yenmesin yeter. Biz bu süreçten sonra bunları anlatmaya çalışacağız. Bir takım çevremiz var, gerekirse ulusal kanallara çıkıp bunları anlatacağız. Hakikaten rahatsız edici durumlar var. Biz gidince Çatalcaspor maçında büyük sıkıntılar yaşadık mesela. Buraya gelen takımları da biz gayet iyi karşılıyoruz. Sağolsunlar emniyet yetkililerimiz de buraya gelen takımları gayet iyi ağırlayıp, korumasını sağlıyorlar.”

 

UÇAR: VAN ŞEHRİ BENİM İÇİN AYRI

Feyyaz Uçar, Salih Deniz'in sunduğu Spor Aktif programında şu açıklamalarda bulundu; “Vanspor'un mücaelesi sadece sahada değil. Her şehire yeni bir stat yapılmış bizim hala portatif bir tribünümüz yapılmamış. Niye? Bunun önündeki engel ne, nerede tıkanıyoruz gidip bunları görüşeceğiz. Bu dertleri bir şekilde anlatmamız lazım. Başkanımız tek başına bunlara yetmiyor, yetemiyor. Ben bütün bunlara talibim. Elimden ne geliyorsa bunları yapacağım. Çünkü Van şehri benim için ayrı. Ben havaalanında indiğimde otele kadar siyah-beyaz bayraklarla karşılandım, hayatım boyunca da bunu unutmayacağım. Yani Van için yapabileceğim ne varsa yaparım, karşılığında da hiçbir beklentim yok. Başkanımın bir güzel lafı var, kültüründen ve terbiyesinden gelen birşey; 'Ben asla yol arkadaşımı yarıda bırakmam' diyor. Müsaade ederse ben de, başkanımız Vanspor'da olduğu sürece onun yanında olmak istiyorum. Adını ne koyarsanız koyun. Yeni bir teknik heyet, yeni bir kan değişikliği inanıyorum ki olumlu etkileyecektir. Biz yeni gelen teknik heyetin de hiçbir şekilde işine karışmayacağız. Özgür olarak çalışacak, bize danışırsa da elimizden gelen katkıyı sunarız...” Haber: Umut Tarhan

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Feyyaz, Uçar,, görevinden, ayrıldı!,
Haber Yazılımı